A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, 2024 Avrupa Şampiyonası ile ilgili açıklamalarda bulundu. EURO 2024’un Almanya’da düzenlenmesine dikkat çeken Montella, ‘’Türkiye için avantaj olacak, evimizde gibi hissedeceğiz’’ dedi. 

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, EURO 2024 ile ilgili World Soccer dergisine röportaj verdi. Montella, göreve Hırvatistan galibiyetiyle başlamasının getirdiği ivmeden iyi yararlandıklarını belirterek, "ilk amacımız turnuvaya katılmaktı ve bunu gerçekleştirmenin mutlululuğunu yaşıyoruz" dedi.

Şampiyonanın Almanya'da düzenlenmesinin Türk taraftarlar için özel olacağını vurgulayan İtalyan çalıştırıcı, turnuvada kendilerini Türkiye'de gibi hissedeceklerinden emin olduğunu kaydetti. 

''Hakan, İtalya'nın en iyisi''
Hakan Çalhanoğlu'na yöneltilen olumsuz eleştirilere çok şaşırdığını dile getiren Montella "Hakan şu an mevkisinde sadece İtalya'nın değil belki dünyanın en iyisi ve müthiş bir oyun okuma zekasına sahip" ifadelerini kullandı.

Şampiyonanın favorileri konusunda ev sahibi Almanya'nın yanı sıra İngiltere ,Belçika ve İspanya'nın şansının yüksek olduğunu belirten Montella, Fransa'nın ise bu takımlar arasında bir adım daha önde olduğunu dile getirdi.

Beşiktaş - Trabzonspor maçı muhtemel 11’leri! Türkiye Kupası’nda final heyecanı… Beşiktaş - Trabzonspor maçı muhtemel 11’leri! Türkiye Kupası’nda final heyecanı…

Dergide ayrıca 49 yaşındaki çalıştırıcının 4-2-3-1 sistemi ile oynamak istediği ve geçiş oyununa yatkın isimleri 11'de değerlendirmeyi amaçladığı yazıldı.
 

Editör: Kübra Hasçalık