Futbol Haberleri: Rumen teknik direktör Mircea Lucescu’nun görev alacağı yeni kulübü belirlendi. İlerleyen yaşı nedeniyle takım çalıştırması beklenmeyen Lucescu bu sefer farklı bir görev üstlenecek. İşte detaylar…
Türkiye’deki futbolseverlerin yakından tanıdığı Mircea Lucescu’nun yeni görevi açıklandı. Rumen medyasında yer alan haberlere göre Lucescu Rapid Bükreş'te başkan yardımcılığı görevini üstlenecek. Bir anlamda danışman görevi üstlenecek Lucescu, teknik direktör Neil Lennon'a yardımcı olacak.

İtalya’nın EURO 2024 aday kadrosu açıklandı İtalya’nın EURO 2024 aday kadrosu açıklandı

Kulübün Başkanı Dan Suçu, Mircea Lucescu ile ilgili yaptığı açıklamada "Kulüp, teknik direktör Neil Lennon'a yeni sezonda daha güçlü bir şekilde yardımcı olacak. Mircea Lucescu'ya özellikle teşekkür ederim. Kendisiyle birlikte yaptığımız değerlendirmeler sonucu altyapıya yatırım yapmaya devam edeceğiz. Sağlık, beslenme gibi konularda tamamen reform yapacağız ve elbette kazanma zihniyetine sahip değerli oyunculara yatırım yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Lucescu kontrol edecek
Dan Suçu, "Artık gece 3'te diskodan ya da ideal kilosunun birkaç kilo üzerinde gelen oyuncularımız olmayacağından eminim. Ayrıca gelecek sezon takımımızda kondisyonunun, bağlılığının ve kararlılığının geçtiğimiz sezondan çok daha yüksek bir seviyede olacağına inanıyorum." sözlerini sarf etti.
 

Editör: Kübra Hasçalık