FUTBOL HABERLERİ: Gündemin en üst sırasında yer alan turnuva için açıklamalarda bulunan Büyükekşi hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu ifade etti. Gruptan çıkılmasının akabinde daha ileriye gitmeleri gerektiğini de belirten TFF başkanı turnuvaya gidecek olan karonun 7 Haziran günü Montella tarafından açıklanacağının da altını çizdi. Büyükekşi'nin açıklamalarının tamamı ise şu şekilde;

Mehmet Büyükekşi, "Yarın İtalya ile bir hazırlık maçımız var. Arkasından ayın 10'unda Polonya ile hazırlık maçımız var. İki rakip de Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden, güçlü takımlar. Hocamız, güçlü takımlarla oynamak için bir program yaptı. O maçlardaki performans, takımın oluşması için de bir ölçü olacak. Güçlü bir rakip olması son derece önemliydi. Çok güzel bir kamp dönemi geçirdi milli takımımız, moraller yerinde. Güzel bir uğurlama töreni oldu.'' dedi.

Ronaldinho'dan Brezilya milli takımına sert tepki! Ronaldinho'dan Brezilya milli takımına sert tepki!

Sözlerine devam eden Büyükekşi, ''Hedef Avrupa Şampiyonası'nda öncelikle gruptan çıkmak. Sonrasında daha ileriye gitmek. Hazırlık dönemi bitmedi. Yarınki maçtan sonra İtalya'ya gelecek. Bir gün sonra bir hazırlık maçı yapacaklar. 7'sinde de hoca kadro için kararını verecek. Polonya maçından sonra Almanya'daki kamp yerine geçecek. Biz de milli takımımızı desteklemek için 17 Haziran'dan itibaren Türkiye'den hareket edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

İyi sonuçlar almak istediklerini dile getiren. Büyükekşi, ''3 maçı da inşallah hem Türkiye'den gelen seyirciler hem de Almanya'da ve komşu ülkelerden gelecek taraftarlarla evimizde gibi oynayacağız. İnşallah bu taraftar gücü, 12. güç olarak bize büyük bir destek verecek. Amacımız birlik ve beraberlik içinde güzel sonuçlar almak. Türk milletinin duası bizimle olsun. İnşallah hep birlikte sevinç içinde bu turnuvayı tamamlarız." sözlerini sarf etti. 

Turnuva kadrosu ne zaman belirlenecek?

Bilindiği gibi A Milli Futbol Takımı önce yarın İtalya ile daha sonra 10 Haziran’da Polonya ile olmak üzere iki hazırlık maçı yapacak. Mehmet Büyükekşi ve federasyon kurmayları ise turnuva için ayın 17’sinde hareket edeceklerini belirtti. 17 Haziran’da başlayıp 17 Temmuz’da sona erecek olan EURO 2024’e Berlin ev sahipliği yapıyor.

Editör: Kutay Bilgin