Galatasaray’ın transfer döneminde etkin olacağı ifade edilen Maruf Güneş, futbol takipçileri tarafından merak ediliyor. Maruf Güneş kimdir, ne iş yapıyor?

Melih Mahmutoğlu'ndan Fatih Terim'in kızı Merve Terim'e 'Parti' yanıtı Melih Mahmutoğlu'ndan Fatih Terim'in kızı Merve Terim'e 'Parti' yanıtı

Maruf Güneş kimdir?

24 Mayıs 1983 senesinde Şanlıurfa’da dünyaya gelen Maruf Güneş lise eğitimini 2000 senesinde Arı Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Maruf Güneş İngiltere’de eğitimine devam ettikten sonra Poole Koleji’nde İş ve Yönetim bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında Türkiye’ye döndü ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde İç Mimarlık bölümünden lisans derecesi ile eğitim hayatına devam etmiştir.

Maruf Güneş ne iş yapmaktadır?

Güneş Grup ile kariyerine başlayan Maruf Güneş Enerji, İnşaat, Liman işletmeciliği alanlarında faaliyet gösteren Güneş Grup Yönetim kurulu başkan vekilliği görevini devam ettirmektedir.

2020-2021 sezonunda bu yana Galatasaray Sportif Sinai ve Ticari Yatırım A.Ş yönetim kurulu üyeliği yapan Güneş Galatasaray’ın genel kurul üyesidir. İyi derece İngilizce bilen Maruf Güneş iki çocuk babasıdır.

Mehmet Güneş İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Maruf İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi, Murat Hes Enerji Elektrik Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi, Gns Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti., Güner Enerji Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş., Gök-Su Enerji Elektrik Üretim ve Tic. A.Ş., Ordu Melet Hes Enerji Üretim San. Ve Tic. A.Ş., Çanakkale Ayvacık Res Elektrik Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi, Aydın Söke Res Elektrik Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi ve Balıkesir Şamlı Res Elektrik Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi'nde yöneticilik yapmaktadır.

Editör: Arda Erden