İspanyol Marca gazetesi, EURO 2024'te forma şansı bulan Real Madrid oyuncularını değerlendiren bir analiz yayınlandı. Yapılan haberde Türk Milli Takımı'ndan Arda Güler için övgü dolu sözler kullanıldı.

Kylian Mbappe resmen Real Madridli Kylian Mbappe resmen Real Madridli

Arda Güler için yapılan analiz şu şekilde;

Bu işlenmemiş bir elmas

Bernabéu eteğinde yapılan bir anket, Arda Güler'i taraftarların en çok heyecan duyduğu oyuncu olarak taçlandırıyor. Evet, Madrid'in Vini'si, Bellingham'ı var, Mbappé'yi yeni imzaladılar... Ama Türk oyuncunun işi başka bir hikaye. 19 yaşındaki bu çocuğa Real Madrid taraftarları ve tüm Avrupa'nın aşkı var. Euro 2024'e girişi etkileyici oldu ve şu ana kadar atılan en iyi golü attı.

Güler, Madrid'de az süre aldı. İnsanlar, o her oynadığında aşık oluyor ve  Arda Güler gol atıyor. Ona bir değnek dokundu ve hiç şüphe yok ki dünyadaki en potansiyele sahip oyunculardan biriyle karşı karşıyayız. Türkiye onun liderliğinde çok büyük şeyler hayal edebilir.

Yapılan analizde Carvajal, Arda Güler, Kross, Nacho, Rudiger, Camavinga ve Bellingham olumlu puan alırken, Modric, Lunin ve yeni transfer Mbappe ise olumsuz puan aldı. Joselu, Mendy, Tchoumendi ise henüz forma şansı bulamadığı için bu analizden muaf kaldı.

Kaynak: SPOR DEPOR HABERİ