FUTBOL HABERLERİ: Fransa Ligue 1 ekibi Paris Saint Germain'le bu sezon sonunda yollarını ayırması beklenen Kylian Mbappe, yeni takımına haziran ayında imza atabilir.

Marca'da yer alan haberde Kylian Mbappe'nin Real Madrid yönetimine 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda herhangi bir baskı olmadan oynamak istediğini bildirdiği ve İspanyol devinin resmi duyuru için yıldız oyuncuyla anlaşmaya vardığı belirtildi.

Haberde, transferin resmi duyurusu için Real Madrid'in Kylian Mbappe'nin ekibiyle anlaşmaya vardığı ve tüm insiyatifin yıldız oyuncuda olduğu kaydedildi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ DETAYI
Fransa Ligue 1'de şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj sahibi olan PSG, ligin son haftasına kalmadan şampiyonluğunu ilan edebilir.

Şampiyonlar Ligi'nde de yoluna devam eden Paris ekibinin finalde Real Madrid'le karşılaşma ihtimalinin olması nedeniyle transfer duyurusunda gecikme olabileceği kaydedildi.

Devler Ligi'nde çeyrek final maçları 9-17 Nisan, yarı final 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında oynanacak. Final karşılaşması ise 1 Haziran'da gerçekleşecek.

Paris Saint Germain'in turnuvaya finalden önce veda etmesi halinde transfer daha erken açıklanabilir

Paris Saint-Germain 3 golle turu aldı Paris Saint-Germain 3 golle turu aldı

Almanya'nın ev sahipliğindeki 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ise 14 Haziran-14 Temmuz arasında düzenlenecek.

TRANSFER YANITI
Kylian Mbappe, Fransa Milli Takımı'nın geçtiğimiz ay Almanya ile oynadığı hazırlık maçı öncesinde geleceğine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Mbappe, "Hiçbir şey açıklamadım çünkü açıklayabileceğim bir şey yok. Duyuracağım bir şey olduğunda her şeyi açıklayacağım. Bunu hiçbir zaman saklamadım. Sezonun son bölümündeyiz ve 3 kupayı kazanma ihtimalimiz var. Bu çok daha önemli ve şu anda buna odaklandık." ifadelerini kullanmıştı.

Fransa'nın ev sahipliğindeki Paris Olimpiyatları'nda yer alıp almayacağıyla ilgili soruya Mbappe, "Olimpiyat oyunlarında oynayıp oynayamayacağım kulübün vereceği bir karar. Yorum yapamam. Bu bana bağlı bir konu değil." yanıtını verdi.

Mbappe ayrıca şunları söyledi, "Avrupa Futbol Şampiyonası dönemi geldiğinde milli takıma odaklanacağım. O güne kadar geleceğimle ilgili her şeyin çözüleceğini düşünüyorum."

Editör: Arda Erden