GALATASARAY HABERLERİ: Milli oyuncunun menajeri William D'Avila, Rus basınına yaptığı açıklamada Kerem için Spartak Moskova'dan gelen teklifi kabul etmediklerini söyledi.

D'Avila, teklifi reddetme nedenleriyle ilgili olarak, "Kerem, Avrupa kupalarına katılan bir takımda oynamak istiyor." ifadelerini kullandı.

William D'Avila'nın bu açıklamasının ardından Rus ekibinden de çok konuşulacak bir açıklama geldi.

Barış Alper Yılmaz’a Liverpool kancası Barış Alper Yılmaz’a Liverpool kancası

Ruslar’dan reklam iddiası

Spartak Genel Direktörü Oleg Malyshev, William D'Avila'nın sözlerinin hatırlatılmasının ardından "Her şeyden önce menajerinin açıklamalarının gerçekle örtüşmediği, oyuncunun bir tür reklamını yaptığını, oyuncuyu bir takıma transfer etmeye çalıştığını anlamalısınız. Bu yüzden özellikle bu oyuncu hakkında yorum yapmıyorum. Ancak bu bir sır değil. Rus kulüplerinin şu anda Avrupa kupalarına katılamaması nedeniyle oyuncu getirme imkanının sınırlı olduğu zaten uzun zamandır biliniyor." ifadelerini kullandı.

Kerem Aktürkoğlu'nun adı Spartak Moskova dışında İspanya'dan Real Sociedad ile de ciddi şekilde anılmıştı. Güncel piyasa değeri 15 milyon euro olarak gösterilen 25 yaşındaki futbolcunun Galatasaray ile sözleşmesi 2026 yılına kadar devam ediyor.

Editör: Kutay Bilgin