Jose Mourinho’dan flaş Fenerbahçe paylaşımı Jose Mourinho’dan flaş Fenerbahçe paylaşımı

FENERBAHÇE HABERLERİ:

Portekizli teknik adam transfer döneminde yapılacak olan hamleler ile ilgili basın mensuplarına önemli bilgiler verdi. Bilindiği gibi Mario Branco ve Ali Koç geçmiş dönemde oldukça maliyetli transferlere imza atmış ancak beklenen şampiyonluk bir türlü gelmemişti. Mourinho’nun gelişi ile birlikte yıldız oyuncu transferlerinin daha kolay olacağı düşüncesi de spor basınında mevcut konumda bulunuyor.

Aziz Yıldırım’ın yapmış olduğu açıklamada da Mourinho’nun eski öğrencileri gündeme gelmişti. Lukaku, Dybala gibi isimler ile görüştüğü söylenen Fenerbahçe bu konuda ilk ağızdan açıklama yapmayı tercih etti. Mourinho sözlerinde transferler ile ilgili netlik kazanmadan açıklama yapılmayacağını ancak oyuncu profilleri konusunda ekibiyle fikir birliğinde olduğunu iletti. İsim olarak bakıldığında ise basın toplantısında şu ifadelerin kullanıldığını da belirtelim;

Mourinho, isimleri gündeme gelen Paulo Dybala ve Romelu Lukaku için, "Takımdan ayrılacak oyunculara saygılı olmalısınız, durumlarını basından öğrenmemeliler. Transferi bittikten sonra öğrenmelisiniz. Ayrılanları da öyle. Buranın kültürü biraz farklı ama bu tarz işler gizli olmalı. Romelu Lukaku ve Paulo Dybala'yı istemiyorum."

Editör: Kutay Bilgin