Fenerbahçe haberleri: Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho, Portekiz basınından RTP'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'de flaş Mane gelişmesi: Gözler o toplantıya çevrildi Fenerbahçe'de flaş Mane gelişmesi: Gözler o toplantıya çevrildi

Jose Mourinho, Fenerbahçe'de şampiyonluk istediğini söyleyerek, ''Fenerbahçe'nin Avrupa seviyesinde yaşayacağı zorluklar olacaktır ama ulusal seviyede tarihi bir takım, Şampiyonluk için mücadele edeceğim, bu da beni motive ediyor çünkü Roma ve Tottenham'da böyle bir fırsatım olmadı. Kazanmak için oynamayı ve hiç puan kaybetmemeyi özlüyorum.'' dedi. 

Şampiyonlar Ligi hedefiyle ilgili konuşan Mourinho, ''Sezon öncesi dönem 22 Haziran'da başlıyor, Avrupa Şampiyonası'nda sekiz oyuncum olacak ve Şampiyonlar Ligi'ne ulaşmak için üç eleme maçı kazanmamız gerekecek. İlki 22 Temmuz'da Partizan veya Lugano'ya karşı. Bu nedenle tüm oyuncularımın bir an önce Avrupa Şampiyonası'ndan elenmesini umuyorum." ifadelerini kullandı.

Hırvat kaleci Dominik Livakovic ile ilgili de konuşan Mourinho, Livakovic'e bir uyarıda bulunarak, ''Kalecime Hırvatistan ile finale kalırsa ertesi gün Avrupa maçı için İstanbul'a gitmesi gerektiğini söyledim.'' şeklinde konuştu.

Avrupa Şampiyonası'ndaki favorilerinden bahseden Mourinho, iki favori olarak Portekiz ve İngiltere'yi gördüğünü söyledi.

Editör: Alihan Çelik