EURO 2024 C grubu eleme mücadelesinde İtalya kendi evinde Kuzey Makedonya ile karşı karşıya gelecek. İngiltere’nin EURO 2024’e katılması kesinleşen grupta, EURO 2024 bileti almak için kıyasıya rekabet devam ediyor. İtalya, Kuzey Makedonya’yı mağlup ederek grupta 2. sıraya yerleşme peşinde. Şu an için 2. sırada yer alan Ukrayna’nın 13 puanı bulunuyor. İtalya EURO 2024'e katılabilecek mi | İtalya- Kuzey Makedonya maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

c-grubu-puan-durumu

İtalya, iddiası kalmayan Kuzey Makedonya’yı yenmesi halinde puanını 13’e çıkartarak gruptaki son maçında Ukrayna karşısında avantaj elde etmiş olacak. İtalya, Ukrayna ile oynadığı ilk eleme maçını 2-1 kazanmıştı.

Antalyaspor derbiyi 6 golle kazandı Antalyaspor derbiyi 6 golle kazandı

İtalya EURO 2024'e katılabilecek mi?

20 Kasım 2023 tarihinde oynanacak Ukrayna-İtalya maçının final niteliğinde olması bekleniyor. Olası K. Makedonya galibiyeti sonrasında İtalyanların Ukrayna karşısında kayıp yaşamaması onları EURO 2024'e gönderecek. Çizme ülkesi K. Makedonya karşısında galip gelemese dahi, gruptaki son maçında Ukrayna'yı yenmesi zafer için yeterli olacak.

İtalya, ilk ikiye girerek direkt EURO 2024 bileti alamaması halinde Uluslar ligi grup lideri olarak play-off oynama şansına sahip arasında yer alıyor.

İtalya- Kuzey Makedonya maçı ne zaman?

Stadio Olimpico'da oynanacak  mücadele 17 Kasım 22:45’te başlayacak.

İtalya- Kuzey Makedonya maçı hangi kanalda?

İtalya- Kuzey Makedonya maçını S Sport kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz.