FUTBOL HABERLERİ: İspanya ve Fransa arasında bu akşam saat 22.00’da oynanacak olan mücadele TRT-1 ekranlarından naklen yayınlanacak. Maçın spiker ikilisi ise Gökhan Abdik ve Hünkar Mutlu oldu.

Hünkar Mutlu kimdir?

Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca yarı zamanlı olarak Denizli'de yerel bir medya kuruluşunda spiker olarak görev aldı. 2007'de Denizlispor'da Medya Direktörü ve Genel Müdür Yardımcılığı yapan Mutlu, 2009 yılında TRT'de spikerlik görevine başladı.

Mikel Oyarzabal’den gol itirafı: Daldım ve dokundum! Mikel Oyarzabal’den gol itirafı: Daldım ve dokundum!

Gökhan Abdik kimdir?

Spor dünyasının heyecanını ekranlarımıza taşıyan deneyimli spikerlerden biri olan Gökhan Abdik, mesleki kariyerine uzun yıllar boyunca devam ediyor. İlk adımlarını atışından bu yana, birçok unutulmaz maçın anlatımını yaparak, futbolseverlerin belleğinde özel bir yer edinmiştir.

Spor spikerliği denilince akla gelen önemli isimlerden biri olan Abdik, tam 11 yılını beIN Sports ekranlarında geçirdi. Bu süre zarfında, sesi ve anlatımıyla futbol maçlarına renk katan Abdik, 2019 yılının yaz aylarında yepyeni bir karar alarak, profesyonel kariyerinde yeni bir sayfa açtı. beIN Sports'taki uzun ve başarılı görev sürecinin ardından, 1 Ağustos 2019 itibarıyla S Sport kanalının kadrosuna katıldı. Burada, dünyanın önde gelen futbol liglerinden Premier Lig ve Bundesliga maçlarını futbolseverlerle buluşturmaya başladı.

S Sport ekranlarına geçiş yaparak yeni bir döneme adım atan Abdik, tecrübesini ve spikerliğe olan tutkusunu, İngiliz ve Alman futbolunun nabzını tutarak izleyicilere aktarmaya devam etti. Anlatımındaki ustalık ve maçlara kattığı heyecan, onu bu liglerin vazgeçilmez seslerinden biri haline getirdi.

Editör: Kutay Bilgin