Süper Lig’in bitimine 3 hafta kala ezeli rakibi Galatasaray’ın 6 puan gerisine düşen Fenerbahçe’de büyük bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Teknik Direktör İsmail Kartal ile oyuncu grubu arasındaki bağların koptuğu yönündeki haberler gündemin ilk sırasında bulunuyor. Sezon sonu Fenerbahçe’den ayrılması beklenen İsmail Kartal’ın tek hedefi kaldı. Fanatik gazetesinin haberine göre İsmail Kartal, Galatasaray derbisinin hazırlıklarına başladı. 

İngiliz basını duyurdu: Ferdi Kadıoğlu’na yeni talip çıktı İngiliz basını duyurdu: Ferdi Kadıoğlu’na yeni talip çıktı

Tecrübeli teknik adamın dünkü idmanda oyuncularına, 'Artık yapmamız gereken belli' diyerek en sonunda patladı ve Galatasaray derbisine yönelik futbolcularına ültimatom verdi. Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal, son virajda öğrencilerini ayağa kaldırmak için konuşma üstüne konuşma yapıyor.


Sarı-Lacivertliler 10’da 10 yaparak başladığı ligi uzun süre zirvede götürdü. 25. haftadaki Alanya beraberliği ile birlikte liderlik Galatasaray’a geçti. Fenerbahçe geriye düşmesine rağmen kayıpsız bir şekilde takibi sürdürdü. Ancak son iki deplasmanda işler değişti. İsmail Kartal’ın ekibi önce Sivas’tan 2-2’lik, ardında Konya’dan 0-0’lık beraberliklerle döndü. Bitime 3 hafta kala lider Galatasaray ile puan farkı 6’ya yükseldi.


Bu durum doğal olarak Samandıra’da moralleri alt üst etti. Matematiksel olarak şans sürse de futbolcuların artık şampiyonluğa inancı kalmadı. İsmail Kartal, ligde son viraja girilirken futbolcularını yeniden saha içine motive etmek ve moral vermek için toplantı üstüne toplantı yapıyor.


Galatasaray derbisini hedef gösterdi
Sık sık toplu ve bireysel konuşmalara imza atıyor. Deneyimli teknik adamın dün öğrencilerine yönelik konuşmasında, “İşimizin çok zor olduğu bir gerçek. Ancak yapmamız gereken de belli" diyerek Galatasaray derbisini hedef aldı. "Önce kendi sahamızda Kayseri’yi yenmeliyiz. Ardında Rams Park’a gideceğiz. Bizim için Galatasaray galibiyeti, sezon boyunca durmadan bizi destekleyen taraftara ve camiamıza ödenecek bir borç. Son haftada ise İstanbulspor’u yeneceğiz. Artık bizim elimizden gelen tek şey kalan 3 maçı da kazanmak ve bunu yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı. 
 

Editör: Kübra Hasçalık