Süper Lig’deki şampiyonluk yarışında ezeli rakibi Galatasaray’ın gerisine düşen Fenerbahçe’de kriz yaşanıyor. Fenerbahçe, Galatasaray derbisi öncesi oynanacak olan Kayserispor maçından 3 puanla ayrılarak moral depolamak istiyor. Fanatik’in haberine göre İsmail Yüksek, İrfan Can Kahveci ve Bright Osayi-Samuel sakat, Mert Müldür cezalı. 3 yerli kuralı ise işleri daha da karıştırıyor. İsmail Kartal, yarınki Kayserispor maçında sahaya süreceği 11’i belirlemekte zorlanıyor.

Fenerbahçe, moralsiz bir şekilde Kayeserispor maçının hazırlıklarını sürdürüyor. İsmail Kartal ise bir yandan takımını motive etmeye çalışırken, bir yandan da önemli eksikler nedeniyle sahaya süreceği 11’i belirlemeye çalışıyor. Yarınki mücadelede İsmail Yüksek, İrfan Can Kahveci ve Bright Osayi-Sameul sakat oldukları için forma giyemeyecek. Özellikle Samuel’in yokluğunda, yedek sağ bek Mert Müldür’ün de kulübede sarı görüp cezalı duruma düşmesi işleri daha da zorlaştırdı. 11’i kurarken bir diğer zorluk da 3 yerli kuralı.
Krunic’e kontenjan engeli

Mert Hakan Yandaş ilk 11'de başlayacak

Savunmada iki senaryo var. Ön plana çıkan formül, sakatlığını atlatıp takımla çalışmalara başlayan Jayden Oosterwolde’yi sol bekte oynatıp, Ferdi Kadıoğlu’nu sağa çekmek. Alternatif plan ise Djiku’yu sağ bekte görevlendirip Çağlar Söyüncü’ye forma vermek. Çağlar, yerli kuralı nedeniyle ilk senaryoda da Becao’nun yerine 11’e girebilir. Orta sahada Krunic, kötü performansının yanı sıra kontenjan engeline takılıyor. Mert Hakan Yandaş son Konya maçında beklentilerin altında kalmasına rağmen yine formaya yakın görünüyor.


Milli oyuncu düşüşte

Asıl soru işareti, son haftaların yıldızı olan İrfan Can Kahveci’nin yokluğunda hücum hattının nasıl şekilleneceği. Doğal aday Cengiz Ünder. Ancak Milli oyuncu performans olarak dibe vurmuş durumda. Kadıköy’de taraftarın kendisine tepki göstermesinden de endişe ediliyor. İsmail Kartal için bir formül, kanatları Tadic ve King ile kurmak.


Çift forvete dönebilir

Selahattin Baki'den sitem dolu sözler: Benim ilişkilerimle yapılan transferlerde başkaları yapmış diye biliniyor... Selahattin Baki'den sitem dolu sözler: Benim ilişkilerimle yapılan transferlerde başkaları yapmış diye biliniyor...

Öte yandan formsuz Szymanski yerine çift forvete dönüp Dzeko ve Batshuayi’yi birlikte oynatmak da ön plana çıkan bir seçenecek olarak görülüyor. Aslında İsmail Kartal’ın önünde birçok farklı formül var. Ancak hem birçok oyuncunun performans olarak beklentilerin altında kalması hem de 3 yerli kuralı nedeniyle seçim yapmak zorlaşıyor. Tecrübeli teknik adam, bugün yapılacak son taktik çalışmanın ardından kararını verecek.
 

Editör: Kübra Hasçalık