NBA’de milli temsilcimiz Alperen Şengün, Houston Rockets formasıyla başarılı performanslarını sürdürüyor. Son olarak Warriors karşısında 30 sayı – 13 ribaund – 5 asist ile mücadele eden Alperen Şengün’e koç Ime Udoka’dan da övgü geldi.

Dallas Mavericks - Houston Rockets Canlı İzle Dallas Mavericks - Houston Rockets Canlı İzle

Tecrübeli koç, Alperen Şengün hakkında konuşurken yıldız oyuncunun savunmada da geliştiğini ifade etti. Udoka yaptığı açıklamada, “Alperen Şengün’ün birçok açıdan hücumda neler yapabildiğini, oyunu nasıl etkilediğini biliyorduk. Hücumu kontrol edebiliyordu. Savunmada da büyük bir adım attı. İşin savunma kısmını da benimsedi ve kendisini geliştirdi” sözlerini söyledi.

Alperen Şengün, Warriors karşısındaki performansıyla tarihe de geçmişti. Alperen, 2000 sonrasında Rockets’ta bir maçta 30+ sayı, 10+ ribaund, 5+ hücum ribaundu, 5+ asist ve %50+ saha içi isabetiyle oynayan ilk oyuncu oldu.

Alperen Şengün geçtiğimiz gün Lakers karşısında da 23 sayı – 10 ribaund – 5 asist – 1 blokluk performansıyla Rockets tarihine geçmişti.

21 yaşındaki Alperen Şengün, Rockets tarihinde 2000 sayı, 1000 ribaund ve 500 asist rakamlarını geride bırakan en genç oyuncu oldu. Bu rekorun bir önceki sahibi ise Rodney McCray’di.

Kaynak: Eurohoops