KAFA TV'de "Cahille Sohbeti Kestim" isimli programda Candaş Tolga Işık'ın sorularına yanıt veren Prof Dr. İlber Ortaylı, Arda Güler'i ve Milli Takımı değerlendirdi. 

Wanda Nara ayrılık iddialarına yanıt verdi Wanda Nara ayrılık iddialarına yanıt verdi

A Milli Takım teknik direktörü Montella ile tanıştığını ifade eden Ortaylı teknik adam için "Ciddi bir adam ve iyi bir çalıştırıcı. İtalyanların karakteri bize uyuyor." ifadelerini kullandı.

İlber Ortaylı, Milli Takımın yıldızı Arda Güler'in Real Madrid'e transferi hakkında konuştu. Aynı zamanda Arda Güler'in "Ben Şampiyonlar Ligi'ni kaldıran ilk Türk olmak istiyorum" sözlerini değerlendirdi.

Genç Türk, henüz 18 yaşında. Kısa pantolondan yeni çıkmış çoçuk derdik zamanında. Arda Güler'in Real Madrid'e gitmesi onda başka nitelikler olduğunu gösteriyor. Arda Güler'e ben ancak şapkamı çıkartırım. "Ben Şampiyonlar Ligi'ni kaldıracağım" demedi, "Kaldırmak istiyorum" dedi. Bunu diyen adam çok şey yapar. Şampiyonlar Ligi'ni kaldırması kıyak iştir.

"Almanya kazanmasın da kim kazanırsa kazansın"

Avrupa Şampiyonası rakiplerini de değerlendiren Ortaylı; "Gürcistan'ı bilmem diğer ikisi önemli rakipler. Ronaldo ciddi bir herif. Arabistan'da artık fazla para kazanma faslının fazlasını kaçırıyor ama kazandığını iyi kullanan bir adam. Bunlar örnek olması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Candaş Tolga Işık'ın "Bizimkiler gruptan çıkar mı?" sorusuna ise; "Portekiz'i geçip çıkarız" şeklinde yanıt veren İlber Ortaylı "Turnuvayı Almanya kazanmasın da kim kazanırsa kazansın. Futbolun başka türlü bir yapısı var orada. Hep niye onlar kazansın? Avrupa'da herkes top koşturuyor." dedi. 

Editör: Arda Erden