Futbol Haberleri: Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’nin teknik direktör arayışı devam ediyor. Premier Lig’e yükselmeyi başaramayan Hull City, teknik direktör Liam Rosenior ile yollarını ayırma kararı almıştı. İngiliz ekibin gündeminde Tim Walter yer aldı. İşte detaylar…

Championship ekiplerinden Hull City’de yeni sezon hazırlıkları başladı. Premier Lig’e yükselme hedefi belirleyen İngiliz ekibin transferdeki önceliği teknik direktör oldu. Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’nin yeni teknik direktörünü Tim Walter olduğu ileri sürülmüştü. Hull City başkan yardımcısı Tan Kesler konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Hull City’de başarısızlığın faturası kesildi Hull City’de başarısızlığın faturası kesildi

TAN KESLER'DEN AÇIKLAMA

Bu görüşmelerle ilgili olarak Hull Live'a konuşan Tan Kesler, "Her zaman öngörülemez, risk alabilen ve kendi kültürümüzü ve kimliğimizi yaratabilen benzersiz teknik direktörler aradığımızı söylüyoruz. Tim Walter adaylar listesinde yer alan isimlerden biri ve güçlü bir aday. O öngörülemezlik ve risk almayı temsil ediyordu. Hamburg'da görev yaptığı süre boyunca takımın kimliğini değiştirdi. Oynadığı oyunla taraftarları stadyuma geri getirdi ve seyirci sayısını artırdı. Baskın biri, oyun tarzımıza uyuyor. Bu bizim için bir gelişme ve ilerleme. Harika bir kişilik, bir lider. Championship'te değil ama Bundesliga ve Bundesliga II'de tecrübesi var ve Bayern Münih geçmişi var. İyi bir aday." ifadelerini kullandı.

Son olarak Hamburg'ta görev yapan Walter, şubat ayında Alman ekibindeki görevinden ayrılmıştı.
 

Editör: Kübra Hasçalık