Euro 2024’e damga vuran kadro açıklandı! 3 Türk ilk 11'de Euro 2024’e damga vuran kadro açıklandı! 3 Türk ilk 11'de

FUTBOL HABERLERİ: EURO 2024'ü ve Hollanda maçını değerlendiren Hakan Çalhanoğlu, "Turnuvanın genel anlamında her maç farklı oluyor. Favori görülen ülkeler elendi. Biz de turnuvada en iyi oynayan takıma karşı kazandık. Çok güçlü bir takım Avusturya. Şimdi önümüzde Hollanda maçı var. En iyi şekilde hazırlanacağımıza inanıyoruz. Taraftarlarımızı bekliyoruz Berlin'e. Galibiyet alırsak ülkemize bu mutluluğu yaşatmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Hakan Çalhanoğlu, Hollanda karşılaşmasıyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü, "Biz inandığımız şeyleri söyleriz. Bizim başaramayacağımız hiçbir şey yok. Hiçbir şey imkansız değildir. Avusturya maçında da söyledik rövanş almak istiyoruz diye. İnşallah kazanırız ve turu geçeriz. Şimdi Hollanda'ya odaklanacağız. Eminim onlar da bizden çekiniyordu. Diğer ülkeler bizim buraya kadar geleceğimizi beklemedi. Sonuna kadar savaştık ve yüreğimizi ortaya koyduk. İnşallah kazanan biz olacağız."

Vincenzo Montella'dan övgüyle bahseden Hakan Çalhanoğlu şunları söyledi, "Milan'da çalıştığımız için kendisini çok iyi tanıyorum. Milli takıma geldiğinde çok sevindim. Çok çalışıyor bu takım için. Oyuncularımız da onu çok sahiplendi. Hocanın gerçekten burada emeği çok. Bizimle çalıştığı için ve burada olduğu için çok mutluyum."

Editör: Kutay Bilgin