BEŞİKTAŞ HABERLERİ: 1 sezonu kiralık olmak üzere toplam 4 sezon siyah beyazlı formayı terleten Ghezzal hem Beşiktaş dönemi hem de gelecek düşünceleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Taraftarın sevgilisi olmayı başaran Cezayirli kanat oyuncusunun Türkiye’de kalıp kalmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Deneyimli futbolcu kararını ailesi ile birlikte vereceğinin de altını çizdi.

"ALDIĞIM PARAYI HAK ETTİM"

Beşiktaş'tan aldığı parayı hak ettiğini söyleyen Ghezzal, "Türkiye'ye geldiğimde teknik direktör Sergen Yalçın'dı. Moral motivasyon açısından ve futbolcu ruhundan anlayan bir teknik adam ile çalıştım. Sergen Yalçın o dönem herkesin kaçıp gittiği ortamda 13 futbolcuyu karşısına alarak sarf ettiği 'Benim için gidenler değil kalanlar önemli.

Çünkü kalanların performansını biliyorum. Sonuna kadar savaşırsak kazanırız' sözü hala aklımda. O dönemde yaşadığımız arkadaşlığı ve kazandığımız şampiyonluğu unutamam. Ben gol atmaktan çok asist yapmayı daha çok seviyorum. Kısaca aldığım parayı hak ettiğimi düşünüyorum. Herkes hakkını helal etsin." ifadelerini kullandı.

"Fransa, İspanya ve Almanya'dan bazı teklifler var. Ailem ile karar vereceğiz. Türkiye'den birkaç kulüpten gelen teklif de fena değil. Beşiktaş Başkanı ve yönetim yeni geldi, kendilerine göre planları var. Yönetimin benimle ilgili tasarrufuna saygı duyuyor, başarı diliyorum. Beşiktaş daima kalbimde yer alacak."

Sergen Yalçın'dan bomba sözler: Hasan Arat ile görüştüm, teklif gibi değildi! Sergen Yalçın'dan bomba sözler: Hasan Arat ile görüştüm, teklif gibi değildi!

123 MAÇA ÇIKTI

Beşiktaş kariyerinde 123 resmi maça çıkan Rachid Ghezzal bu karşılaşmalarda 17 gol, 33 asistlik skor katkısı sağladı.

Editör: Kutay Bilgin