Okan Buruk, Kerem Aktürkoğlu’na güveniyor Okan Buruk, Kerem Aktürkoğlu’na güveniyor

Galatasaray Haberleri: Süper Lig’deki şampiyonluk yarışında önemli bir avantaj elde eden Galatasaray’da hareketli günler yaşanıyor. Sarı kırmızılı ekipte yeni sezonun kadro planlaması başladı. İşte detaylar…

Süper Lig’de üst üste ikinci şampiyonluğunu ilan etmeye hazırlanan Galatasaray’da yeni sezon hazırlıkları başladı. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan sarı kırmızılı ekip oyuncu kadrosunu güçlendirecek. TFF tarafından alınan yabancı sayısı kararı da kadro planlamasının anahtarını oluşturacak. Gelecek sezon Süper Lig’de yabancı sayısı 14’ten 12’ye indirilecek. 

Sarı kırmızılı ekibin oyuncu kadrosunda Muslera, Davinson, Nelsson, Köhn, Aurier, Torreira, Ndombele, Oliveira, Zaha, Tete, Ziyech, Vinicius ve Icardi'yi bulunuyor. Kiralık olarak gönderilen yabancı oyuncular Zaniolo, Ross, Dubois, Cicaldau ve yabancı statüsündeki Yusuf Demir ise geri dönecek. 


7 oyuncuyla yollar ayrılacak
Galatasaray’ın sezon sonunda yollarını ayıracağı oyuncular arasında Aurier, Ndombele ve Carlos Vinicius'un bulunuyor. Bu oyuncuların sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Sergio Oliveira’nın da takımdan gönderilmesine karar verildi. Kiralık olarak gönderilen Ross, Cicaldau ve Yusuf Demir’in de kadroda düşünülmediği öğrenildi. Leo Dubois ve Nicolo Zaniolo'nun ise yeni sezon yapılanmasında yer alma ihtimali bulunuyor. Özellikle Zaniolo’ya istenilen teklif gelmezse takımda tutulacak. Sarı kırmızılı yönetim yabancı oyuncu kontenjanında yer açmak için Zaha ve Tete için gelecek teklifleri değerlendirmeye alacak.
 

Editör: Kübra Hasçalık