Rakibimizin kadrosu açıklandı: Çekya EURO 2024 aday kadrosu Rakibimizin kadrosu açıklandı: Çekya EURO 2024 aday kadrosu

FUTBOL HABERLERİ: U19 Elit Ligi Yarı Finali’nden elenen Fenerbahçe ve Galatasaray üçüncü Lig maçı için bugün saat 17:00’de Antalya Manavgat Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde karşı karşıya geldi. Mücadeleyi Sarı-Kırmızılı ekip 4-2 kazandı.

Maçta yaşanılanlar 
Başlama vuruşunun ardından mücadeleye hızlı başlayan ekip Sarı-Kırmızılılar oldu. Galatasaray dakika 18’de Kadir Subaşı ile bulduğu golle 1-0 öne geçti. Ezeli rakibi karşısında öne geçen Sarı-Kırmızılılar frene basmadı ve dört dakika sonra Berat Yılmaz ile farkı 2’ye çıkardığı golü attı. Hakan Balta’nın öğrencileri soyunma odasına 2-0’lık üstünlükle gitti. 

İkinci yarı hızlı başladı
Derbide ezeli rakibine karşı ilk yarıda 2-0’lık üstünlük sağlayan Genç Aslanlar ikinci yarıya da hızlı başlayan taraf oldu. 47. dakikada Recep Dilek ile farkı 3’e çıkaran Galatasaray 6 dakika sonra yine Recep Dilek ile farkı 4’e çıkardı. 

Fenerbahçe’nin golleri yetersiz kaldı
Ezeli rakibine karşı hem oyun hem skor olarak üstünlük kuramayan Sarı-Lacivertliler 63. Dakikada Yusuf Akçiçek’in attığı golle farkı 3’e indirdi. 70. Dakikada ise Zeki Dursun şık çalımlarıyla Galatasaraylı oyuncuların arasından geçti ve Jankat Yılmaz’ı çaresiz bıraktı. Zeki Dursun attığı golle skoru da belirlemiş oldu. 

Üçüncü Galatasaray 
Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde rakibini 4-2 mağlup eden Galatasaray U19 Elit Ligi’ni üçüncü olarak bitirdi.

Editör: Arda Erden