FUTBOL HABERLERİ: Trendyol Süper Lig’de şampiyon bugün belli oluyor. Süper Lig’de şampiyonluk düğümü çözülüyor. Süper Lig’de haftanın en önemli gününe çıkıyoruz. Galatasaray mı Şampiyon oldu? Fenerbahçe mi Şampiyon oldu? Süper Lig’de şampiyonluk günü…

Fenerbahçe Beko’da ayrılıklar başladı Fenerbahçe Beko’da ayrılıklar başladı

Trendyol Süper Lig’de 37. hafta sonrasında, sezonun son haftasında şampiyonluk düğümü çözülüyor. 99 puanla lider konumda yer alan Galatasaray, kümede kalma savaşı veren Konyaspor ile çok kritik bir maça çıkıyor. Trendyol Süper Lig’de 6 kritik maç bu akşam saat 19:00’da başlıyor.

Galatasaray mı şampiyon oldu?

Galatasaray’ın şampiyonluğunu ilan edebilmesi için 38. Hafta oynayacağı Konyaspor maçında kaybetmemesi yetiyor. Galatasaray eğer bu maçta puan alamazsa, rakibi Fenerbahçe için şampiyonluk fırsatı doğacak.

Fenerbahçe mi şampiyon oldu?

Fenerbahçe’nin bu sezon şampiyon olması için galip gelmesi yeterli olmayacak. Son haftaya 96 puanla giren sarı lacivertli ekip Galatasaray’a karşı 2’li averajda üstün durumda olduğu için 99 puana sahip olan sarı kırmızılar karşısında şampiyonluk şansı devam ediyor.

Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu ilan etmesi için İstanbulspor karşısında 3 puan alması, Galatasaray’ın ise Konyaspor’a mağlup olması gerekiyor.

Konyaspor-Galatasaray ve Fenerbahçe-İstanbulspor maçları 26 mayıs pazar günü saat 19:00'ad başlayacak. 

Editör: Arda Erden