Galatasaray haberleri: Galatasaray, transfer dönemine hazırlanıyor. Sarı kırmızılı kulüpte bir çok futbolcuya teklifler gelmeye başladı.

Galatasaray'da geçtiğimiz sezon en çok dikkat çeken isimlerin başında Barış Alper Yılmaz geliyor. 24 yaşındaki futbolcuya Avrupa kulüplerinin ilgisi artarak devam ediyor. Başkan Dursun Özbek ve teknik direktör Okan Buruk, başarılı futbolcunun önümüzdeki sezon takımda kalacağını ifade etti. Ancak iyi bir teklif gelmesi durumunda sarı kırmızılılar, Barış Alper'in satışına onay verebilir. Yönetimin beklentisi, Sacha Boey'un Bayern Münih'e transferine benzer şekilde 25 - 30 milyon euro bandında.

Galatasaray'da ayrılık: Ross transferi açıklandı Galatasaray'da ayrılık: Ross transferi açıklandı

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Galatasaray'dan beş futbolcu görev yapacak. Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan ve Yunus Akgün milli takımımızın formasını giyecek. Sarı kırmızılı yönetim, turnuva sonrası bu futbolcuların piyasa değerlerini artırmalarını bekliyor.

TRT Spor'un haberine göre Barış Alper Yılmaz'ın yanı sıra, Kerem Aktürkoğlu'nun da talipleri artıyor. Kerem için İspanya, Amerika ve Suudi Arabistan'dan teklifler gelmeye devam ediyor. Galatasaray'ın, iki futbolcuyu toplam 50 milyon eurodan düşük bir bedelle takımdan göndermeyi düşünmediği öğrenildi.

Editör: Alihan Çelik