Fatih Tekke: “Hak edilen 1 puan” Fatih Tekke: “Hak edilen 1 puan”

Fenerbahçe'nin evinde Corendon Alanyaspor'la 2-2 berabere kaldığı maçın ardından futbol yorumcusu Serdar Ali Çelikler, takımın şampiyonluk şansının azaldığını belirtti. Çelikler, Fenerbahçe'nin bundan sonraki hedeflerini ve takım içindeki eksiklikleri değerlendirdi.

MAÇIN ÖNEMLİ ANLARI VE SKANDAL PENALTI İDDİASI

Trendyol Süper Lig'in 25. haftasında oynanan Fenerbahçe-Alanyaspor maçında, Fenerbahçe evinde 2-2 berabere kalarak önemli 2 puan kaybetti. İlk yarıda geriye düşen Fenerbahçe, ikinci yarıda hızlı bir şekilde beraberliği yakaladı ancak skandal bir penaltı kararı ve tartışmalı hakem kararları maçın kaderini etkiledi. Çelikler, özellikle Tadic'e verilen kırmızı kartın tartışmalı olduğunu ve bu kararın Galatasaray lehine çalınsa Fenerbahçe taraftarının büyük tepki göstereceğini dile getirdi. Çelikler, "Öncelikle şampiyonluk gitti; bugün hakem olmasa Fenerbahçe 1 puan da alamazdı. 2. Yarıdaki penaltı bence skandal bir penaltı. Tadic'e kırmızı kart verilebilir. Tadic orda benim hatam dediği için hakem kafasında bir indirim yaptı. Bu penaltı Galatasaray lehine çalınsa Fenerbahçe olay yaratırdı" dedi.

LİDERLİK YARIŞINDAKİ KAYIP VE GALATASARAY'IN LİDERLİĞİ

Fenerbahçe'nin beraberlikle liderlik şansını kaybettiği haftada, Galatasaray'ın RAMS Başakşehir'i 2-0 yenerek liderliği ele geçirdiği vurgulandı. Sarı-lacivertli takımın bu sonuçla puanını 64'e yükselttiği ancak liderlik koltuğunu Galatasaray'a kaptırdığı belirtildi. Çelikler, "Öncelikle şampiyonluk gitti. Fenerbahçe’nin bundan sonraki hedefi Konferans Ligi’nde gidebileceği yere kadar gitmek, Türkiye Kupası’nı hedeflemek, alabilirse Süper Kupa’yı alabilmek. Kaybedilmiş bir şey yok hikayelerini kimse bana okumasın. İç sahada 9 puan kaybeden takım şampiyon olamaz. Biz bugünleri gördük. Fenerbahçe’nin 11 numarası, 0 numarası gol atamıyor,  7numaralarından gol buluyor dedik. Krunic’i alma dedik. Transfer hocaya bırakılmaz, teknik heyete takviye dedik" dedi.

HAKEM KARARLARI VE ÇELİKLER'İN YORUMLARI

Serdar Ali Çelikler, maçın hakem kararlarını eleştirerek, "Bugün hakem olmasa Fenerbahçe 1 puan da alamazdı" dedi. Skandal olarak nitelendirdiği penaltı ve Tadic'e verilebilecek kırmızı kart konusundaki düşüncelerini paylaşan Çelikler, hakem kararlarının maçın sonucunu etkilediğini savundu. Çelikler, "Bugün hakem olmasa Fenerbahçe 1 puan da alamazdı. 2. Yarıdaki penaltı bence skandal bir penaltı. Tadic'e kırmızı kart verilebilir. Tadic orda benim hatam dediği için hakem kafasında bir indirim yaptı. Bu penaltı Galatasaray lehine çalınsa Fenerbahçe olay yaratırdı." diye konuştu.

Editör: Arda Erden