Voleybol Haberleri: Antalya’da başlayan Milletler Ligi’nde heyecan tüm hızıyla devam ediyor. A Milli Kadın Voleybol Takımımız haftanın ikinci maçında Hollanda ile karşılaşacak. Filenin Sultanları galibiyet için parkeye çıkacak. İşte detaylar…

Filenin Efeleri Fransa'ya boyun eğdi Filenin Efeleri Fransa'ya boyun eğdi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nin ilk haftasının ikinci maçında saat 20.00'de Hollanda ile karşılaşacak. Milli takımın bu mücadelesi, TRT Spor Yıldız'dan canlı yayınlanacak. AA’nın haberine göre organizasyonda ayrıca Almanya-İtalya, Bulgaristan-Japonya maçları yapılacak.

Haftanın ilk maçında Japonya'ya 3-2 kaybeden "Filenin Sultanları", gruptaki ilk galibiyetini almak için parkeye çıkacak. Milliler, tüm organizasyonlardaki 22 maçlık galibiyet serisini Japonya karşısında kaybetmişti.

Resmi karşılaşmalardaki son yenilgisini 28 Haziran 2023'te Bangkok'taki Milletler Ligi mücadelesinde Japonya'ya karşı 3-2'lik skorla yaşayan "Filenin Sultanları", o müsabakanın ardından Milletler Ligi, CEV Avrupa Şampiyonası ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Elemeleri'nde oynadığı 22 maçta yenilgi yüzü görmemiş, ilklerin yılı 2023'te üç kupa kazanmıştı.


 

Editör: Kübra Hasçalık