Voleybol Haberleri: FIVB Milletler Ligi'nin (VNL) Antalya etabı için geri sayım başladı. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yer aldığı Milletler Ligi’nde her hafta 4 karşılaşma oynanacak. Milletler Ligi Türkiye’den sonra ABD ve Çin’de devam devam edecek. İşte ilk hafta programının detayları…

Filenin Sultanları Almanya'yı 3-1 geçti Filenin Sultanları Almanya'yı 3-1 geçti


FIVB Milletler Ligi'nin (VNL) Antalya etabıyla başlayacak. Filenin Sultanları, son şampiyon ve dünya bir numarası unvanlarıyla mücadele edecek. Sözcünün haberine göre "Filenin Sultanları", ligin ilk haftasında 14-19 Mayıs'ta Antalya'da, ikinci haftasında 28 Mayıs-2 Haziran'da ABD'de, üçüncü haftasında da 11-16 Haziran'da Çin'de mücadele edecek. 


Milli takım, Antalya etabında Japonya, Hollanda, İtalya ve Fransa'yla karşılaşacak. "Filenin Sultanları", ilk maçını 15 Mayıs Çarşamba günü Japonya'yla oynayacak. 16 takımın mücadele edeceği VNL'de üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer alan takımlar, finallerde mücadele etme hakkı kazanacak.

İLK HAFTA PROGRAMI
Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın VNL'nin ilk haftasında yapacağı maçların programı şöyle:

15 Mayıs Çarşamba: 20.00 Japonya-Türkiye

16 Mayıs Perşembe: 20.00 Hollanda-Türkiye

18 Mayıs Cumartesi: 20.00 İtalya-Türkiye

19 Mayıs Pazar: 20.00 Fransa-Türkiye 

SON ŞAMPİYON VE DÜNYA BİR NUMARASI UNVANLARIYLA SEZONA BAŞLIYOR
İlklerin yılı 2023'te üç kupa kazanan milliler, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri'ni ilk kez yenilgisiz lider tamamlayarak, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı etti.

"Filenin Sultanları", geçen yıl VNL ve Avrupa Şampiyonası'nda da ilk kez şampiyon olmayı başarmıştı. Geçen yıl eylül ayında bu seneki VNL sezonuna (mayıs ayı) kadar dünya bir numarası olmayı garantileyen milliler, bu başarısını sürdürmeyi hedefliyor.
 

Editör: Kübra Hasçalık