Fenerbahçe Haberleri: Fenerbahçe’den Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in deprem bölgesindeki konut yapımıyla ilgili açıklamalarına yanıt geldi. Açıklamada, ‘’Dursun Özbek’in Fenerbahçe’yi hadsizce hedef gösterdiği’’ belirtildi. 


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in 'Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlılar. Bölge insanı çok kötü durumda. Biz bugün temel atma törenine geldik TOKİ'yle. 100 tane de gelin siz yapın. Fenerbahçeliler 150 yapın, bizi burada geçin. O ki yeşil sahada geçemiyorsunuz, burada geçin' şeklinde yaptığı açıklama tartışmaya neden oldu. Fenerbahçe Kulübü tarafından Başkan Dursun Özbek’in açıklamasına sert yanıt verildi. 


Fenerbahçe'den yapılan açıklama şu şekilde:

‘’Bugün Dursun Özbek’in Kulübümüzü de hadsizce hedef aldığı,

'Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlılar. Bölge insanı çok kötü durumda. Biz bugün temel atma törenine geldik TOKİ'yle. 100 tane de gelin siz yapın. Fenerbahçeliler 150 yapın, bizi burada geçin. O ki yeşil sahada geçemiyorsunuz, burada geçin' sözlerini utançla takip ettik.

Binlerce canımızı kaybettiğimiz, ülkemizin yaşadığı en büyük acılardan biri olan deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalıştığımız, renkleri, ayrılıkları, kavgaları bir kenara bırakıp omuz omuza bölgedeki insanlarımıza bir nebze destek olmayı amaçladığımız bir durumda, futbol propagandası yapan bir insanın, insani değerlerini sorguluyoruz.
Bu konuda söylenecek çok sözümüz, verilecek cevaplarımız olduğunu,

Ancak ülkemizin, toplumumuzun ve her şeyden önce depremden etkilenen kıymetli halkımızın gündemini böylesine akıl almaz bir yaklaşımla meşgul etmekten imtina ettiğimizi vurgulamak istiyoruz.

İrfan Can Kahveci’ye İspanya’dan iki talip çıktı İrfan Can Kahveci’ye İspanya’dan iki talip çıktı

Bu şahsın ortaya koyduğu acınası tutumu, vicdanı olan herkesin ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.''
 

Editör: Kübra Hasçalık