25 Mayıs’ta seçime gitmeye hazırlanan Fenerbahçe camiası yeni başkanını seçecek. Başkan Ali Koç döneminde şampiyonluk sevinci yaşayamayan Fenerbahçe’de yeni başkan adaylarının ortaya çıkması bekleniyor. Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım’ın yeniden aday olma ihtimali güçleniyor. Sporx’in haberine göre Fenerbahçe tüzüğüne göre seçim tarihi Mayıs ayı içerisinde olmak zorunda. Teamül uygulanırsa Mayıs ayının son cumartesi günü yani 25 Mayıs’ta olacak. Başkan adayları, adaylıklarını bu tarihten en az 7 gün önce YDK’ya noter tasdikli 500 imza ile bildirecek. Böylece en geç 18 Mayıs günü kimin aday olup olmadığı belli olacak.

Ali Koç Benzema haberlerine yanıt verdi Ali Koç Benzema haberlerine yanıt verdi

Ali Koç yeniden aday olacak…
Sarı-lacivertli camianın mevcut başkanı Ali Koç, henüz kararını resmi olarak açıklamazken; daha önce Divan Kurulu'nda birçok kez "Ali Koç göreve devam et" diyen isimlerin imza kampanyası başlattığı ortaya çıktı.Ali Koç'un yeniden aday olmasını isteyen yaklaşık 5 bin kongre üyesi, iki dönem görev yapan mevcut başkan için imza toplayacak. Ali Koç'un böylesine önemli bir imza sayısının ardından, yeniden başkan adaylığını açıklayacak.

Aziz Yıldırım sahalara geri dönüyor
Öte yandan Fenerbahçe'de gelişmeleri yakından takip eden ancak henüz Haziran ayındaki seçim öncesinde kararını açıklamayan Aziz Yıldırım ile ilgili sıcak gelişmeler gündeme geldi. Sarı-lacivertli kulübün Ali Koç döneminde henüz futbolda şampiyonluk yaşamaması nedeniyle Aziz Yıldırım'ın başkanlık için yeniden hazırlandığı ciddi şekilde konuşulmaya başlandı. Aziz Yıldırım'ın ülkenin önde gelen zenginlerinin yer alacağı bir yönetim kurulu listesiyle Fenerbahçe'de başkanlığa aday olacağı ciddi şekilde konuşulmaya başlandı.


Azim Yıldırım’dan açıklama bekleniyor
Aziz Yıldırım dönemindeki eski yöneticilerden Şekip Mosturoğlu'nun Fenerbahçe Divan Kurulu'nda başkanlığa seçilmesinin ardından Yıldırım'ın da kulüp başkanlığına aday olması için Yıldırım'ın ekibinin önemli hazırlıklar yaptığı gündeme geldi. Bu sıcak gelişmelerin ardından Aziz Yıldırım'ın kısa bir süre içerisinde kararını resmi olarak duyurması bekleniyor.
 

Editör: Kübra Hasçalık