Futbol Haberleri: Süper Lig’in devleri yaz transfer dönemi çalışmalarına başladı. Fenerbahçe ile Beşiktaş, Portekizli oyuncu Leandro Andrade’nin peşine düştü. Genç yıldızı transfer etmek için yarışan ezeli rakipler pazarlıklara devam ediyor. İşte detaylar…

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki rekabet transfer çalışmalarında da etkili olmaya devam ediyor. Süper Lig’in devleri Leandro Andrade transferinde karşı karşıya geldiler. Fanatik’in haberine göre 2023'ün yaz aylarında Leandro Andrade ile Galatasaray'ın ilgilendiği iddia edilmişti. Transferin kulüpler arasındaki anlaşmanın sağlanamaması nedeniyle gerçekleşmediği belirtiliyordu.

FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ DEVREDE

A Bola, Portekiz doğumlu oyuncu için bu kez Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın devrede olduğunu belirtti. İki İstanbul devinin Leandro Andrade'nin menajeri ile temasa geçtikleri ve oyuncu açısından cazip bir teklif sundukları aktarıldı.
Türkiye'den bu iki kulübün ilgisinin yanı sıra Rus kulüplerinin de Leandro Andrade'nin peşinde oldukları ifade ediliyor.

Portekizli sol bek için Fenerbahçe iddiası: Mario Rui Portekizli sol bek için Fenerbahçe iddiası: Mario Rui

QARABAĞ'IN KARARI NET

Qarabağ, bu sezon toplam 55 maçta 13 gol, 18 asistlik skor katkısı sağlayan yıldızını bırakmak için şartını sunmuş durumda. Fenerbahçe ve Beşiktaş, oyuncu ile anlaşma aşamasına gelse de kulüple yapılan ilk görüşmede sonuç alınamadı.

Qarabağ, takımın sembol isimlerinden biri haline gelen Leandro Andrade için yapılan ilk girişimleri reddederken oyuncunun serbest kalma maddesini işaret etti. Takımıyla olan sözleşmesi Haziran 2027'de bitecek olan Leandro Andrade'nin 4 milyon Euro'luk serbest kalma bedeli bulunuyor.
 

Editör: Kübra Hasçalık