Panathinaikos Teknik Direktörü Fatih Terim, Olympiakos karşısında alınan 2-0'lık galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Takımın son dönemde sürekli çarşamba-pazar oynadığını ve yoğun bir fikstürden geçtiğini hatırlatan deneyimli teknik adam, "Yaklaşık bir ay içinde çok fazla maç oynadık. Her çarşamba maçımız vardı ve bir sürü sakat oyuncumuz var. Bazı maçlarda oyuna sokacak bir forvetimiz bile yoktu." dedi.

Joe Hart sezon sonunda futbolu bırakıyor Joe Hart sezon sonunda futbolu bırakıyor

"HIZLI UYUM SAĞLAMAK ZORUNDAYDIK"
Panathinaikos'ta göreve gelmesinin ardından çabuk uyum sağlaması gerektiğini aktaran Fatih Terim, "Çok çabuk adapte olmamız gerekiyordu. Oyuncularla tanışmak, felsefemizi aktarmak ve maçlar oynamak kolay değildi. Bunu çok hızlı bir şekilde yapmak zorundaydık. Oyuncularımı tebrik etmem gerekiyor. Sahip olduğumuz spor departmanına da teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

"LİG VE KUPADA DEVAM EDİYORUZ"
Olympiakos galibiyetinin ardından oyuncularına iki gün izin verdiğini kaydeden 70 yaşındaki teknik adam, "Olympiakos'a karşı alınan galibiyetin ardından daha da iyi vakit geçireceklerine inanıyorum. Şimdi kupada ve ligde devam ediyoruz." sözlerini sarf etti.

"BENİM İÇİN DAHA ANLAMLI"
Panathinaikos taraftarlarına otele geldikleri için de teşekkür eden Terim, "Çok güzel bir atmosfer vardı. Bu yüzden derbide kazanmak benim için daha anlamlıydı." dedi.

"DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIZ"
"Bu 30 gün içerisinde hiç kimse dinlenmedi. Tekrar tekrar oyuncularımı tebrik etmek istiyorum" diyen Fatih Terim, oynadığı derbilerin ardından rakipleriyle ilgili fikirlerinin de oluştuğunu aktararak, "Ciddi rakiplerimiz var, iyi takımları var. İşler kolay olmayacak. Her yerde, herkesle, her takımla oynayabilmeyi hedefliyoruz. Nasıl oynayacağımıza dair bir felsefemiz var. Her gün bir şeyler daha eklemeye çalışıyoruz. Derbide kazandık ama bu şekilde oynayıp kazanmak çok önemliydi. 90 dakika boyunca istediğimiz oyunu oynadık, sahada savaştık. Bunlar çok önemli şeyler. Maç boyunca oyunun kontrolünü elimizde tutmak istiyoruz. Bu oyuna yavaş yavaş adapte oluyoruz ama çok fazla zamanımız yok. Adapte olduğumuzda daha iyisini yapacağız" dedi.

"SABIRSIZLANIYORUZ"
Taraftarların stadyuma geri dönüşü ve bunu nasıl hayal ettiği sorusuna cevap veren başarılı hoca, "Taraftarımızla birlikte, rakiplerimiz için çok zor bir yer olacağız. Bu maçta olsalar neler olacağını hayal edebiliyor musunuz? Çok güzel olurdu. Oyuncular bazen buna ihtiyaç duyar. Taraftarımızı stadyumda görmek ve en kısa zamanda birlikte oynamak için sabırsızlanıyoruz." diye cevap verdi.

Editör: Arda Erden