EURO 2024’te A Milli Futbol Takımımız için büyük gün yaklaşıyor. Türkiye, F grubunda ilk maçını Gürcistan karşısında oynayacak Karşılaşmanın hakeminin belli olması ile araştırmalar başladı. Facundo Tello kimdir? Facundo Tello kaç yaşında ve nereli?

Facundo Tello kimdir? Türkiye Gürcistan maçının hakemi kim ve nereli?

4 Mayıs 1982 doğumlu Facundo Tello 2013 senesinde profesyonel hakem kariyerine başlamıştır. Bahia Blanca doğumlu olan Tello 2019 senesinde FIFA hakemi olmuştur.

Facundo Tello, bu sene 22 maç yönetti. Bu maçlarda 102 sarı ve 4 kırmızı kart gösterdi.

Facundo Tello EURO 2024'teki Avrupa dışından tek hakem

Milli Takımımızın Gürcistan ile oynayacağı maç yönetecek olan Facundo Tello, EURO 2024'te Avrupa dışından görev verilen tek hakem olma özelliği taşıyor.

UEFA ile Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) arasındaki iş birliği kapsamında Tello, turnuvada maç yönetecek hakemler arasında yer aldı.

Wanda ile anılan rapçiden çıldırtan bir paylaşım geldi! Icardi bu duruma çok kızdı! Wanda ile anılan rapçiden çıldırtan bir paylaşım geldi! Icardi bu duruma çok kızdı!

Türkiye Gürcistan maçında Facundo Tello'nun yarcımdıları kim?

UEFA yaptığı açıklamada Tello'nun yardımcılıklarını aynı ülkeden Gabriel Chade ve Ezequiel Brailovsky üstleneceğini aktardı.

Maçın dördüncü hakemi ise Litvanya Futbol Federasyonundan Donatas Rumsas olacak. VAR hakemi olarak ise İspanyol Alejandro Hernandez görev yapacak.

Editör: Arda Erden