Erol Bilecik 1962 senesinde Anktakya’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitim dönemini Antakya’da tamamlayan Bilecik 1987 senesinde İTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Erol Bilecik, Türkiye’deki ilk bilgisayar mühendislerinden biridir.

Erol Bilecik ne iş yapıyor?

Erol Bilecik ne iş yapıyor sorusu merak edilen konulardan biridir. Erol Bilecik, 1989 senesinde İndeks Bilgisayar A.Ş’yi kurmuş ve genel müdürlük görevini üstlenmiştir. 1989 yılında Index Bilgisayar’in kurucu ortaklarından olarak firmanın Genel Müdürlük görevini üstlenen Bilecik, 1999 yılı itibarıyla Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar, Despec, Datagate, Neteks, Homend, Artım ve Teklos’un CEO’luk ve Yönetim Kurulu Başkanlığını görevlerini üstlenmiştir.

2000 yılına kadar özellikle şirketin gelişmesi üzerine yoğunlaşan Erol Bilecik, bu yıldan sonra gerek sektörel gerekse sivil toplum örgütleriyle ilgili çalışmalara ağırlık verdi. 2001-2004 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD), 2011-2014 yılları arasında İTÜ Mezunlar Konseyi ve İTÜ Mezunları Derneği'nin başkanlıklarını üstlendi. 2016 yılında Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), 1907 Fenerbahçe Derneği ve TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam eden Bilecik, devam eden Bilecik, 12 Ocak 2017 – 20 Şubat 2019 tarihleri arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

TRANSFER BOX | Rafa Silva kimdir? Fenerbahçe ve Galatasaray'ın peşinde olduğu Rafa Silva'yı yakından tanıyalım... TRANSFER BOX | Rafa Silva kimdir? Fenerbahçe ve Galatasaray'ın peşinde olduğu Rafa Silva'yı yakından tanıyalım...

Erol Bilecik, 5 Haziran 2018 itibariyle de Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Erol Bilecik serveti ne kadar?

Erol Bilecik’in net serveti bilinmemektedir.

Editör: Arda Erden