TRANSFER BOX | Rafa Silva kimdir? Fenerbahçe ve Galatasaray'ın peşinde olduğu Rafa Silva'yı yakından tanıyalım... TRANSFER BOX | Rafa Silva kimdir? Fenerbahçe ve Galatasaray'ın peşinde olduğu Rafa Silva'yı yakından tanıyalım...

Türk Televizyon tarihinin önemli isimlerinden Erkan Yolaç hayatını kaybetti. Uzun süredir tedavi gören usta isim 89 yaşında hayatını kaybetti. Erkan Yolaç kimdir? Erkan Yolaç neden öldü?Erkan Yolaç kimdir?

Erkan Yolaç 24 Şubat 1935 tarihinde Babaeski'de doğdu. Alpullu Şeker Fabrikası'nın revirinde doğan Yolaç aslen Edirneli idi. Yolaç'ın ailesi 1941 yılında İstanbul'a taşındı. Yolaç, önce Saint-Joseph Fransız Lisesi'nde sonra Kenan Evren Anadolu Lisesi'nde eğitim aldı.

Babasının işi gereği Kastamonu'ya taşındılar. Burada lisedeyken edebiyat öğretmeni Rauf Mutluay'ın yönlendirmesiyle belediye mikrofonlarından sunum yaptı. Belediye başkanı Osman Zeki Oktay'ın da sunumunu beğenmesiyle tüm anonsları o yapmaya başladı.

1960 yılında Ankara Radyosu'nun sınavlarını kazanarak orada çalışmaya başladı. İlerleyen yıllarda Huysuz Virjin, Orhan Boran, Leyla Sayar gibi isimlerle gazinolarda çalışmaya başladı. Ancak Türkiye kendisini sunduğu "Evet-Hayır'' yarışmasıyla tanıdı.

1976 Türkiye güzeli Asuman Tuğberk ile evli olan Erkan Yolaç, iki çocuk babasıdır.

Erkan Yolaç neden öldü?

Erkan Yolaç çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Yolaç'ın hayatını kaybettiği hastaneden şu açıklamalar yapıldı: 

"Solunum sıkıntısı nedeni ile hastanemize başvurmuş olan değerli televizyoncu Erkan Yolaç’ın tedavisi multidisipliner yaklaşım ile sürdürülmüştür. Uzun süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan hastamız maalesef çoklu organ yetmezliği nedeniyle 16 Mayıs 2024 akşamı saat 21.00’de vefat etmistir. Kendisine rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz."

Editör: Arda Erden