Dursun Özbek: Büyükekşi ile olmadı, olmayacak! Dursun Özbek: Büyükekşi ile olmadı, olmayacak!

FUTBOL HABERLERİ: A Milller'in Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale çıktığı maça Mert Günok damgasını vurdu. Son dakikalarda yaptığı kurtarış ile Millileri ipten alan Mert bu kurtarışı ile dünya basınında geniş yer buldu.

BBC'de Chris Bevan, Mert Günok'un sıçrayarak Christoph Baumgartner'in kafa vuruşununu engellemesi ile alakalı olarak  "Gören herkesin hafızasında uzun süre yer edecek." ifadelerine yer verdi. 

Maç sonarsında Avusturya teknik direktörü Rangnick, "Gereken şansa sahip değildik ve maç uzatmalara gitseydi kazanacağımıza inanıyorum" dedi. Aynı zamanda Milli kaleci Mert Günok için Gordon Banks benzetmesi yaptı ve "Eşitlik golünü atacak vaktimiz vardı ama Gordon Banks kalede olduğunda bu zor oluyor!" ifadelerine yer verdi.

Mert Günok'un kurtarışına gelen spiker tepkileri;

Milli Takım'ın elde ettiği zafer sonrasında Mert Günok'un kurtarışını yorumlamaya çalışan tüm uzmanların dilindeki isim ise efsane kaleci Gordon Banks'ti.

Mert Günok'un kurtarışı için spikerler şu ifadeleri kullandı;

Radio Five Live'dan eski İngiltere defans oyuncusu Matthew Upson: "Gordon Banks. İnanılmaz. Ne an. Kaleci topu direkten döndürüyor, harika bir kurtarış,"

ITV yorumcusu Live Dixon: "Bu birinci sınıf! Sanki Gordon Banks replikası gibi."

Chris Sutton: "Günok'un bu kurtarışı Avrupa Şampiyonası tarihinin en büyük kurtarışlarından biri" 

'Bu gördüğüm en iyi kurtarış olabilir' 

BBC Sport takipçilerinin ise tepkileri şu şekilde oldu;

Andy: Futbolu istediğin kadar izleyebilirsin ve bundan daha iyi bir kurtarış göreceğini sanmıyorum. Kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi kurtarışlarla aynı seviyede. İnanılmaz.

Andrew: Mert Günok, ölüm töreninde Peter Schmeichel'e mükemmel bir saygı duruşunda bulundu.

JMG: Kesinlikle muhteşem bir kurtarıştı. Aslında, muhteşem kelimesi bile adaletli değil. Bunu 95. dakikada başarmak, yemin ederim.

Howard: O kurtarış, tartışmasız 1970'teki Gordon Banks - Pele maçından daha iyiydi... çünkü galibiyet içindi.

Richard: Bu gördüğüm en iyi kurtarış olabilir. Mert'ten inanılmaz.

Steve: Günok'un kurtarışının fotoğrafı ona adalet etmiyor! Kesinlikle muhteşem. Muhtemelen gelecekte tüm zamanların en iyi kurtarışları listelerinde yer alacaktır!

Jon: Gerçekten Gunok'un kurtarışının gördüğüm en iyi kurtarış olduğunu düşünüyorum. İnanılmaz!

Kaynak: SPOR DEPOR HABERİ