Trendyol Süper Lig'de Galatasaray, sahasında Başakşehir'i 2-0 mağlup etti.

Sarı-kırmızılıların karşılaşmadaki gollerini Barış Alper Yılmaz ve Dries Mertens kaydetti.

Maçın ardından Galatasaray'da Davinson Sanchez, Dries Mertens ve Barış Alper Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Galibiyete ilişkin Davinson Sanchez, "Kendimizi iyi bir şekilde hazırladık. Maçın başından beri oyunu kontrol altına aldık ve sonrasında golleri bulduk. Golleri attıktan sonra onların baskıları biraz zorladı bizi. Fırsatlar bulduk ama bunları değerlendiremedik. Sonuçta attığımız gollerle 3 puanı aldık." dedi.

Sanchez sözlerini şöyle tamamladı, "Oynamaya her zaman hazır olmamız gerekiyor. Bir sonraki maç Galatasaray için en önemli maçtır. Takım olarak tüm maçları kazanmak istiyoruz. Şimdiye kadar nasıl geldiysek öyle devam etmeye ve eksiklerimiz düzeltmeye çalışıyoruz sadece."

Okan Buruk: Takım olarak kaybettik Okan Buruk: Takım olarak kaybettik

"KENDİ AÇIMIZDAN İYİ BİR OYUN GÖSTERDİK"

Sarı-kırmızılı takımın ikinci golünü atan Dries Mertens, Başakşehir maçına ilişkin, "Açıkçası kolay değildi. İyi top oynayan bir takıma karşı oynadık. Kendi açımızdan iyi bir oyun gösterdik. Genele bakarsak gollerden sonra iyi devam ettik." açıklamasında bulundu.

Mertens ayrıca, "Burada oynamaktan büyük bir keyif alıyorum. Gelmeden önce bu kadar büyük bir kulübe geldiğimi bilmiyordum. Bugün böyle bir performans göstermek büyük bir onur." dedi.

"İYİ BİR MÜCADELE GÖSTERDİK"

Başakşehir karşısında Galatasaray'ın ilk golünü atan Barış Alper Yılmaz ise maçın ardından şunları söyledi, "Yendiğimiz için çok mutluyuz. Takım olarak çok iyi bir mücadele gösteridk. Taraftarlarımız çok büyük bir destek gösterdi. Onlara teşekkür ediyoruz. Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Maçlara tek tek bakıyoruz. Çok çalışıyorum. Hocalarımla fikir alışverişi yapıyorum. Kendimi daha çok geliştirmek istiyorum."

Editör: Alihan Çelik