Futbol Haberleri: Süper Lig’de şampiyonluk düğümünün çözüleceği Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için geri sayım başladı. Heyecanla beklenen derbinin biletleri karaborsaya düştü. Bilet fiyatları 750 bin TL’ye kadar yükseldi. Astronomik rakamlar taraftarın tepkisine neden oldu. İşte detaylar…


Süper Lig’in 37. Haftası Galatasaray-Fenerbahçe derbisine ev sahipliği yapacak. Rams Park’ta oynanacak derbi öncesi taraftarlar bilet arayışı içerisine girdi. Satışa çıktıktan sonra kısa sürede tükenen biletler karaborsaya düştü. Fanatik’in haberine göre Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki rekabetigelire dönüştürmek isteyenler fahiş fiyatlara bilet satmaya başladı.

750 bin TL'ye koltuk satıldı

Süper Lig küme düşen son takım kim olacak? Süper Lig küme düşen son takım kim olacak?

Her ne kadar karaborsanın önüne geçmek için tedbirler alınsa da bazı sitelerde 750 bin TL'ye VIP koltuk satıldığı görüldü. Farklı kategorilerdeki VIP koltuklar ise 125 bin ile 200 bin TL arasında alıcı buluyor. Öyle ki üst kale arkası tribünlerde bile 20 bin TL'ye satılan biletler var.
Tüm bu astronomik fiyatlara rağmen karaborsa biletlere de ilginin bir hayli fazla olduğu görülüyor.

DEPLASMAN BİLETLERİ DE ANINDA TÜKENDİ

İl Güvenlik Kurulu, Fenerbahçeli taraftarların RAMS  Park'ta oynanacak Galatasaray maçına gidebilecekleri yönünde karar almıştı. Sarı-Lacivertliler için yaklaşık 2647 bilet ayrıldığı belirtildi. Ancak zorlu deplasmanda takımlarını yalnız bırakmak istemeyen taraftarların sayısı bunun çok üzerindeydi. Kulübe, RAMS Park'taki derbiye gitmek için binlerce talep geldiği öğrenildi. Dev maçta Sarı-Lacivertliler için ayrılan biletler satışa çıkar çıkmaz tükendi.

Editör: Kübra Hasçalık