Cenk Öztanık kimdir sorusu spor camiasında merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor. Fenerbahçe’de seçim öncesi Ali Koç’un yönetim listesinde yer alan Cenk Öztanık kimdir? Cenk Öztanık ne iş yapıyor ve serveti ne kadar? Cenk Öztanık kaç yaşında ve aslen nereli?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, genel başkanlık seçimlerinde Aziz Yıldırım ile yarışacak. Ali Koç’un listesi açıklandı. Ali Koç yönetiminde yer alan Cenk Öztanık hakkında bilgi almak için içeriği okuyabilirsiniz. 

Cenk Öztanık ne iş yapıyor?

Lütfi ve Mesude Öztanık’un oğlu olan Cenk Öztanık ailesinin turizm şirketinde çalışmaktadır. Beşiktaş Koleji’nde eğitim hayatına başlayan ve sonrasında Şişli Terakki Lisesi’nde eğitimine devam etti. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme bölümünde eğitimini tamamlamıştır. 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Cenk Öztanık,  İstanbul Levent'te bulunan bir otelin yönetimini üstlenenmektedir. 

Cenk Öztanık evlidir. 2018 senesinde Ecem Kazancı ile evlenmiştir.

Fenerbahçe’de yıldız isim için geri sayım başladı Fenerbahçe’de yıldız isim için geri sayım başladı

Cenk öztanık Seveti ne kadar?

Dedesi Haşim Öztanık'ın Siirt'ten İstanbul Levent'e yerleştiğini ve 50 yıldır burada oturduklarını belirten İsmet Öztanık, ailelerinin gayrimenkul portföyü hakkında da bilgi verdi. İsmet Öztanık, "Babam ve kardeşleri, Levent'te ciddi bir gayrimenkul portföyüne sahip. Metrocity'nin karşısında, Büyükdere Caddesi'ne bakan 11 dönümlük arazinin dörtte üçü babam ve kardeşlerine ait. Bu arazi için 800 milyon ila 1 milyar dolarlık proje teklifleri alıyoruz. Diğer mülk sahipleri de bir şey yapılacaksa önce Öztanık Ailesi'ni ikna edin diyorlar. Şu anda düşünüyoruz," dedi.

Editör: Arda Erden