2021-2022 döneminde görev yapan Galatasaray’ın 38. başkanı Burak Elmas, Galatasaray gündemi ve Fatih Terim’e ilişkin Sözcü’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"FATİH TERİM KARARIMIN BUGÜN DE DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Burak Elmas kendi döneminde Fatih Terim ile yolları ayırmasına ilişkin olarak, “Fatih Terim Galatasaray siyasetinde kuvvetli bir isim. Ayrılık süreçleri normal olmuyor. Bu durum profesyonel anlamda sağlıksız. Kişiler gitse bile sistem işlemeye devam etmeli. Ayrılığı şık yapmaya çalıştım. Ama gördüm ki faydası yok. Çünkü nezaket ve vicdan, insanın kişiliğinden kaynaklıdır. Verdiğim kararı beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez. Kararın bugün de doğru olduğunu düşünüyorum. Hem teknik direktör hem de futbol direktörü olmak çok zor. İkisini aynı anda yapamazsınız. Zaten hoca ile istişare etmiştik. Futbol yönetimine alacaktık. Teknik direktöre de birlikte karar verecektik.” Ifadelerini kullandı.


SACHA BOEY TRANSFERİ

30 milyon euroluk rekor bedelle satılan  Sacha Boey’i Galatasaray’a kazandıran isim olan Burak Elmas, “Rekor satışlarla sonuçlanan transferler, Florya projesi ve adanın geri alınması gibi birçok faydalı işe imza attık. Ama bu Galatasaray ailesinin başarısıdır. ‘Ben yaptım, sen yaptım’ demek sadece insanların egosunu tatmin eder. Sistemsizlik sisteminden beslenen, şahsi avantaj ve mali kazanç elde eden çok insan var. Kişiler sisteme uymak zorundadır. Sistemi kişilere mahkum edersen kişiler çok güçlü olur. Sistemin yerini kişilerin keyfine göre bir düzen alınca yeniden UEFA Kupası almak için 24 sene bekliyorsun. Ama yine de alamıyorsun!” dedi.

Spor yazarları Sparta Prag-Galatasaray maçını yorumladı: Kendini dev aynasında görenler Spor yazarları Sparta Prag-Galatasaray maçını yorumladı: Kendini dev aynasında görenler

"O KADAR KALİTESİZ, VİCDANSIZ ADAMLAR VAR Kİ..."

Başkanlığı bırakmasına ilişkin de konuşan Elmas, “Mustafa (Cengiz) Başkan döneminde liseli-lisesiz ayrıştırması yaşandı. Kamplaştırılma oldu. Bu ayrışmayı görünce ayrılmak zorunda kaldım. Fikir ayrılılığı en geçerli ayrılık sebebidir. Galatasaray’a hizmet etmek büyük bir onurdur. Ünal Başkan’ın kulüpten milyonluk alacakları var. Bunları konuşmazlar. Ama son dönemde insanlar yaptıklarını konuşuyor, konuşturuyor. Değer yargıları maalesef değişti. O kadar kalitesiz, vicdansız adamlar var ki yalanlar söylüyor, iftira atıyorlar.” Ifadelerini kullandı.

Editör: Arda Erden