BEŞİKTAŞ HABERLERİ:

Beşiktaş'ın transfer gündemindeki yıldız stoper Mats Hummels'i tanıyalım.

Mats Hummels, Almanya futbolunun son 10 yıldaki en iyi stoperlerinden birisi olması ve savunma liderliğini üstlenmesi ile dikkat çekiyor.

Mats Hummels futbola 7 yaşında Bayern Münih altyapısında başladı.

17 yaşında Bayern Münih iki formasıyla profesyonel olan Alman oyuncu A takım ile ilk maçına 19 mayıs 2007'de çıktı.

2007-08 sezonun ortasında Borussia Dortmund'a katılan alman stoper burada kaptanlığa kadar yükseldi. Burada geçen 8 yıllık ilk döneminde iki bundesliga şampiyonluğu, bir almanya kupası ve iki almanya süper kupası kazanmayı başardı.

Amartey'de veda zamanı Amartey'de veda zamanı

Dortmund'da geçen başarılı yılların ardından altyapısından yetiştiği Bayern Münih'e otuz beş milyon euro karşılığında geri döndü ve ikinci Bayern döneminde kupa koleksiyonunu genişletmeyi başardı. Bayern'de üç Bundesliga şampiyonluğu, bir almanya kupası ve üç almanya süper kupası kazandı.

Takvimler 1 Temmuz 2019'u gösterdiğinde Mats Hummels tekrar Borussia Dortmund'a imza attı ve ikinci döneminde de bir  almanya kupası ve bir almanya süper kupası  elde etti.

Geçen sezon ilerlemiş yaşına rağmen Borussia Dortmund'un şampiyonlar ligi finali oynamasında büyük katkı sağladı ve Paris Saint Germain'e karşı oynanan iki yarı final maçında da maçın oyuncusu seçildi. Almanya milli takımı ile yetmiş beş maçı bulunan oyuncunun bir de dünya kupası bulunuyor.

Oyuncunun güncel piyasa değeri ise 5 milyon euro. 

Editör: Ahmet Arda Kölük