Beşiktaş Haberleri: Beşiktaş yönetimi yeni sezonda şampiyonluğa ulaşacak kadroyu kurmak için harekete geçti. Siyah beyazlı yönetimin transfer dönemindeki ilk hamlesi sportif direktörlük koltuğunu profesyonel bir isme teslim etmek olacak. İşte detaylar…

Gelecek sezon Süper Lig'de ve Avrupa Ligi'nde iddialı olacak bir kadro kurmayı hedefleyen Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, bu yolda ilk adımı 'sportif direktör' transferiyle yapıyor.

Sergen Yalçın'dan bomba sözler: Hasan Arat ile görüştüm, teklif gibi değildi! Sergen Yalçın'dan bomba sözler: Hasan Arat ile görüştüm, teklif gibi değildi!

Hürriyet’in haberine göre Başkan Arat'ın, İtalyan futbol adamı Morgan de Sanctis ile sportif direktörlük görevi için bir görüşme yaptığı öğrenildi. 47 yaşındaki De Sanctis, 2 yıldır İtalya Serie A takımlarından Salernitana'da sportif direktör olarak çalışıyordu.

HEDEF ESKİ GALATASARAYLI

1997'de başlayıp 20 yıl süren futbolculuk kariyerinde kalecilik yapan De Sanctis, 2008-2009 sezonunda Galatasaray'da da oynamıştı. 2017'de futbolu bırakan De Sanctis, 2019-2022 arasında Roma Kulübü'nde idarecilik yapmıştı.
 

Editör: Kübra Hasçalık