Galatasaray Haberleri: Süper Lig’in 36. Haftasında Fatih Karagümrük ile deplasmanda karşılaşan Galatasaray, Berkan Kutlu’nun golü ile sahadan galip ayrıldı. Sarı kırmızılı taraftarların tam desteğini alan Berkan Kutlu’nun Sacha Boey transferinde de etkili olduğu ortaya çıktı. Berkan Kutlu sayesinde Galatasaray kasasına 12 milyon Euro daha koydu. İşte detaylar…

Süper Lig’deki şampiyonluk yarışında ipi göğüslemeye hazırlanan Galatasaray sezon içerisinde kritik virajlardan geçti. Sarı kırmızılı ekip devre arasında yıldız oyuncusu Sacha Boey ile vedalaştı. Türkiye Gazetesi'nin haberinde Fransız sağ bekin, Bayern Münih'e gitmek için yönetime karşı tavır aldığında ve kimsenin de telefonlarına cevap vermediği zamanda Berkan Kutlu'nun devreye girdiği iddia edildi. O zaman Bundesliga devinin önerdiği rakam 18 milyon euro'ydu. İşte tam bu sırada Berkan Kutlu yakın dostu Boey ile özel görüşmeler yaptı ve ikna etti.

TİMUR AÇIKLAMIŞTI

Galatasaray yönetimi adına görüşmeleri yapan Erden Timur o süreçle ilgili "Ben 'Bayern, 25'in altında teklifle geliyorsa havaalanından geri dönsün' dedim. Sacha da bunu protesto ediyor bunu gitmek için, sonrasında konuşarak hallettik" demişti.

Dursun Özbek’ten İlkay Gündoğan’a davet… Dursun Özbek’ten İlkay Gündoğan’a davet…


Bu transferin bu derece yüksek bir gelirle gerçekleşmesinde Berkan'ın büyük bir rol oynadığı ortaya çıktı. Boey'in Cimbom'dan yana tavır değiştirmesi sonrasında sarı kırmızılı kulübün kasasına 18 milyon euro değil 30 milyon euro girmiş oldu. Özetle Berkan Kutlu'nun girişimleri ve dostane tavrı ciddi bir gelir sağladı.
 

Editör: Kübra Hasçalık