Bayern Münih duyurdu: 60 milyon euroluk transfer! Bayern Münih duyurdu: 60 milyon euroluk transfer!

FUTBOL HABERLERİ: Bayer Leverkusen’e şampiyonluğu kaptıran ve teknik direktör değişikliğine giden Bayern Münih kadrosunu da önemli ölçüde yenilemek istiyor. Bu gelişmeler kapsamında uzun süredir ilgilendiği Hiroki İto ile anlaşan Alman devi oyuncu ile 4 senelik sözleşme imzaladı. Stuttgart forması ile harika bir sezon geçiren savunma oyuncusu da transferi doğrulayarak önemli açıklamalarda bulundu.

25 yaşındaki oyuncu, "Dünyanın en büyük takımlarından birine Transfer olmak benim için bir onur. Bayern Münih, Japonya'da çok bilinen bir kulüp. Stuttgart'ta her şeyimi verdim ve şimdi bu güzel kulüpteyim. Yeni mücadeleleri sabırsızlıkla bekliyorum ve Bayern'in kupalar kazanmasında yardımcı olmak istiyorum. Yeni bir adım atmak istiyordum ve Bayern bunun için harika bir kulüp" dedi.

Bayern Münih'in sportif direktörü Max Eberl, "Hiroki Ito'yu kadromuza kattığımız için çok mutluyuz. Aç ve enerjik oyuncular getirmek istiyoruz. 25 yaşında olmasına rağmen büyük bir deneyime sahip. Bizim için önemli bir oyuncu olacak." açıklamalarında bulundu.

Bayern Münih bu transfer için Stuttgart’a 30 milyon Euro serbest kalma bedeli ödedi.

Editör: Kutay Bilgin