Bayern Münih yeni hocasını duyurmak üzere Bayern Münih yeni hocasını duyurmak üzere

Futbol Haberleri: Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Bayern Münih, Real Madrid’e elendi. Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Jan-Christian Dreesen, Şampiyonlar Ligi’nden elenmeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Real Madrid’e elnen Bayern Münih’te hayal kırıklığı yaşanıyor. Finale adını yazdırmak için sahaya çıkan Alman temsilcisi, Real Madrid’i geçmeyi başaramadı. Hakem hatalarının öne çıktığı maçın ardından Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Jan-Christian Dreesen açıklama yaptı. 

Alman futbol insanı, "Acı verici bir yenilgi. Takım her şeyini verdi, fedakarlık yaptı ve çok mücadele etti. En büyük hayalimiz iyi geçen Şampiyonlar Ligi sezonunu Wembley'de finalle taçlandırmaktı. Hakem oyunun devam ettirmeli ve ardından VAR'ı beklemeliydi. Bu bize yanlış geliyor. Bu nedenle daha da acı" ifadelerini kullandı.

‘’Gelecek sezon kazanacağız’’

Bayern Münih’in geçmişte de acı verici yenilgiler aldığını hatırlatan Dreesen, "Ancak Bayern Münih'i karakterize eden şey, bu başarısızlıklardan sonra daha güçlü bir şekilde geri dönmemizdir. Bu, 'Mia San Mia'nın yansımasıdır. Şimdi, bu zor günün ardından ileriye bakmalıyız. 2012 yılında evimizde Şampiyonlar Ligi finalini kaybetmemizin ardından Thomas Müller, takıma, 'Yenilgi çok acı verici bir şey ama gelecek yıl tepki vereceğiz.' dedi ve 2013'te Şampiyonlar Ligi'ni kazandık. Şimdi ben de çocuklara, çok iyi oynadıklarını ve gelecek yıl evimizdeki finali kazanacağımızı söyledim" dedi.
 

Editör: Kübra Hasçalık