Fenerbahçe başkanı Ali Koç tarafından Fenerbahçe Futbol A.Ş’de yer alması için teklif götürülen Barış Göktürk kimdir? Barış Göktürk ne iş yapıyor? Barış Göktürk kaç yaşında ve nereli?

1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Barış Göktürk, Saint Benoit Fransız Lisesi mezunudur. Sonrasında University of California’da İşletme Ekonomisi eğitimi almıştır. 2005 senesinden bu güne Yükselen Çelik’te çeşitli pozisyonlarda çalışan Göktürk, yönetim kurulu başkan vekili & CEO görevini sürdürmektedir. İleri derecede İngiliz ve Fransızca bilmektedir.

Futbol camiasından Kurban Bayramı mesajları Futbol camiasından Kurban Bayramı mesajları

Aynı zamanda ABD'de faaliyet gösteren Rising Steel ve TR'de faaliyet gösteren Sky Fuarcılık, Sky Spor ve Göktürk Grup iştiraklerinin kurucu ortağıdır. Ekonomist dergisi tarafından yayınlanan Türkiye'nin en başarılı 40 yaş altı 40 iş insanı listesinde 2022 yılında kendisine 29. sırada yer verilmiştir.

Günümüzde Göktürk Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Metal Expo Yönetim Kurulu Başkanı, Vasıflı Çelik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Yükselen Çelik İcra Kurulu Başkanı ve Göktürkler Çelik Yönetim Kurulu üyesi görevlerini yürütmektedir.

Editör: Arda Erden