Futbol Haberleri: Fenerbahçe’de başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım çarpıcı açıklamalarda bulundu. Portekizli teknik adam Jose Mourinho ile görüşmesi hakkında bilgi veren Aziz Yıldırım, Beşiktaş’ın ayıp ettiğini söyledi. İşte detaylar…


Fenerbahçe camiasında Aziz Yıldırım’ın başkan adaylığını açıklaması hareketli günlerin yaşanmasını sağladı. Portekizli teknik adam Jose Mourinho ile temas halinde olan Aziz Yıldırım süreçle ilgili yeni bilgiler verdi. Yıldırım, "Kızım, Mourinho ile görüntülü konuşurken, 'Benim hayalim senin Fenerbahçe'ye gelmen' dedi. Mourinho ise 'Umuyorum geleceğim' dedi." ifadelerini kullandı.

AZİZ YILDIRIM:  ''GEREKSİZ ŞEY YAPIYORLAR''

Daha önceki açıklamasında, Portekizli teknik adamla ilgili Beşiktaş iddialarının sorulması üzerine Aziz Yıldırım "Beşiktaş, Jose Mourinho'ya 7 milyon € veriyormuş. 5 de ben vereyim, 12'ye anlaşsınlar! Yalan söylüyorlar!" demişti.

Ryan Babel'den Arda Güler açıklaması: 3 sene önce alın demiştim... Ryan Babel'den Arda Güler açıklaması: 3 sene önce alın demiştim...

Açıklamalarına devam eden Aziz Yıldırım "Mourinho ile yüz yüze 2 saat konuştuk. Beşiktaş 7 milyon euro diyormuş, üstüne 5 de ben veriyim 12'ye anlaşsınlar. Ben rahmetle andığım Süleyman Seba'yla başkanlık yaptım, yanlış yapıyorlar. Ayıp olur. Buradan Sayın Başkan Hasan Arat'a da söylüyorum; 7 milyona getirebiliyorsa biz aradan çekilelim ama bıraksınlar bu işleri. Beşiktaş'ın böyle bir gücü yok. Birbirimize saygılı olacağız. Varsa böyle bir bütçeleri biz çekiliriz problem değil. Mourinho'ya da söyleriz 'Anlaşmışsın' diye. İstanbul'a reklam filmi için çekimlere geldi. Mourinho bana söyledi; 'Beşiktaş'ta 2 kişi geldi onlarla epey sohbet ettik spor üzerine' diye. Bunlardan biri de Hasan Arat'mış. Gereksiz şey yapıyorlar." ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Aziz Yıldırım "Benim Mourinho açıklamamdan sonra oyuncular da etkilenmiştir olumlu olarak. Daha önce onunla çalışmış oyuncular var takımda. Ona kendilerini göstermek amacıyla daha başka oynamış olabilirler. Yüzde 5 de olsa 10 da olsa etkilemiştir." açıklamasını yapmıştı.  
 

Editör: Kübra Hasçalık