Jose Mourinho’dan flaş Fenerbahçe paylaşımı Jose Mourinho’dan flaş Fenerbahçe paylaşımı

Fenerbahçe Haberleri: 9 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Fenerbahçe seçimleri için geri sayım başladı. Başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım seçim çalışmalarına hız verdi. Fenerbahçe’nin yeni bir sayfa açması gerektiğini belirten Yıldırım, ‘’Ali Koç ile bir araya geliriz’’ dedi. İşte detaylar…

Fenerbahçe camiası seçim atmosferinde girdi. Ali Koç ile Aziz Yıldırım’ın yeniden karşılaşacağı başkanlık seçimleri 9 Haziran’da yapılacak. Sarı lacivertli taraftarların heyecanla beklediği seçim öncesi Aziz Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. 


Cemile Sultan Korusunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aziz Yıldırım, Başkan Ali Koç’a mesaj gönderdi. Fenerbahçe başkanlık seçimlerini değerlendiren Aziz Yıldırım, ''60 bin üye var. Hiç kimse çıkmayacak mı? Elini taşın altına koymayacak mı? İsterdik ki 5 tane ayrı başkan adayı çıksın. Fenerbahçe’de mal yaratan tek başkan benim. Hep borçtan bahsediliyor ama bıraktığım maddi kaynaktan bahsetmiyorlar'' dedi. 


''ŞAMPİYON YAPACAĞIZ''
Fenerbahçe’yi şampiyon yapma hedefi olduğunu belirten Aziz Yıldırım, ''Son yıllarımda mahkemelerle uğraştık. Şimdi gelirsek kafamız tek bir şeye çalışacak: Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya. Tek isteğim Fenerbahçe’yi şampiyon yapmak. Bu şekilde gidersek şampiyon olma şansımız çok az. Ancak uzlaşma ve barışmayla ayağa kalkabiliriz. 4 sene bizden 6 sene buradan 10 yıldır şampiyon olamıyoruz. Her şey için yeni bir sayfa açalım'' ifadelerini kullandı. 

''DEVLETLE KAVGA EDEMEYİZ''
Aziz Yıldırım, ''Spor kulüpleri devletle kavga edemez. Kimseyle kavga etmeyeceğim. Tek derdim 3 Temmuz sonra oluşan maddi hasarın tespit edilmeli. Masaya oturup konuşup anlaşmamız lazım. O zaman ne borç kalır ne de bir şey kalır. Ben başkan olduğumda “Ali Şen başkan Fenerbahçe şampiyon” diye bağırıyorlardı. 20 sene boyunca kimse bağırmadı. Bir sürü olay yaşadık hiç Ali Şen gelsin konuşsun demedim. Bana gelsin konuşsun diyorlardı. İşte geldim!'' dedi. 


''ALİ KOÇ'LA BİR ARAYA GELİRİZ''
Seçimlerdeki rakibi Ali Koç ile ilgili konuşan Aziz Yıldırım, ''Ali bey ile bir araya geliriz ama önemli olan fikirde anlaşmak. Ben sırf başkan olmak için gelmiyorum. 20 sene yaptım, bana ne katacak başkanlık. Beni anlayın. Ne yapacaksak gelin imece usulü hep birlikte yapalım'' ifadelerini kullandı. 
 

Editör: Kübra Hasçalık