FENERBAHÇE HABERLERİ: Halk TV ekranlarında İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan Aziz Yıldırım gündeme ilişkin oldukça çarpıcı ifadelerde bulundu. Jose Mourinho sürecini kendisinin başlattığını iddia eden Yıldırım bunu seçim malzemesi yaptıklarını da sözlerine ekledi. Eski başkan Aziz Yıldırım’ın konuşma metninde öne çıkanlar ise şu şekilde;

"6 yıl sonra neden aday oldunuz?"

"Önce kazananın Fenerbahçe olmasını istiyorum. Şampiyon olamadık, camiada hüzün ve mutlu olamama durumu var. En önemlisi ise çocuklar... Esas neden Trabzonspor maçından sonra Fenerbahçe Yönetimi'nin 2 Nisan'dan kongre üyelerini stada çağırması, alınacak kararlara destek vermek istemeleri... Ligden çekilme için insanlar istekli geldi ama yönetim kendine göre karar almış. Onay alınmış gibi kararı açıkladılar. Yönetim korktu. Yöneticiler ceza alacaktı, aday olamayacaklardı. Halbuki biz Fenerbahçe için hapis yattık. Başkan ve yönetici olma haklarını kaybetmekten korktular. Süper Kupa'yı kaybettik."

"Fenerbahçe para için kendi prensiplerinden vazgeçmez! Suudi Arabistan'da ne oldu bilmiyorum. Oynanması mı iyi olurdu, oynanmaması mı daha iyi bilmiyorum. Anlatılanları doğru kabul edeceğiz."

''MOURINHO BENİM SAYEMDE GELDİ''

"Jose Mourinho; benim ve arkadaşlarımın sayesinde geldi. Gizli yapabilirdim ama açık açık görüştüğümü anlattım. Roma'da otelde görüştük ve "Fenerbahçe'nin sana, senin de Fenerbahçe'ye ihtiyacın var. Kim kazanırsa kazansın gel" dedim. Menajerinin telefonunu verdi ve onunla görüştük. Mahmut Uslu ve Önder Fırat, Porto'ya giderek menajerle görüştü. 15 Milyon €'ya anlaştık, sözleşme hazırlanıyordu. Biz seçilirsek gelecekti. Ali Bey de girmiş devreye, getirmişler. Ben söylemeseydim, getirecekler miydi? Bazı kongre üyeleri İsmail Kartal ile devam etmek istediklerini; altına da Volkan Demirel ve Tuncay Şanlı'yı getireceklerini söylediler. Ben kazanırsam, Jose Mourinho ile devam edeceğim."

Ferdi Kadıoğlu'nun talipleri artıyor Ferdi Kadıoğlu'nun talipleri artıyor

"İLK SENE ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

"Fenerbahçe camiasını mutlu etmek için geliyorum, sadece 3 yıl! Şampiyon olamazsam, ilk yıl kongre kararı alırım. İlk sene şampiyonuz. Ali Koç eğer Fenerbahçe'yi seviyorsa, 'Ben varken şampiyon yapmazlar' dedikten sonra devreden çıkması lazım! Veya söylediğin şartların ortadan kalkması lazım. Söyledikleri neyse, hâlâ bilmiyorum. Bizimkiler net söylemiyor."

"CUMHURBAŞKANI'NIN SORUNU OLMAZ"

"Ankara'ya kadar ince göndermeler var. Bazen Mart'taki belediye seçimleri üzerinden gönderme yapılıyor, sonra 'Ankara ile aramız iyi' diyorlar. Cumhurbaşkanı'nın Fenerbahçe ile sorunu yoktur, ne sorunu olacak! Onun sorunu olmaz, biz ona atıf yapıyoruz. 'Fenerbahçe'ye kötülük yapın' diyeceğini düşünemeyiz."

''ALİ KOÇ LİDER DEĞİL, BAŞKAN!''

"Ali Koç lider değil, başkan! Başkan herkes olabilir, liderlik ayrı şey. Lider ileriyi görür, bir olayın tedbirlerini alır. Ligden çekilme kararı alıyorlar, SPK var! Sonra vazgeçtiler. İnsanları motive ettiniz ama herkes hayal kırıklığına uğradı."

''ÇATIYA ATATÜRK OLUR MU?''

"Stadını adını değiştireceklerdi... Çatıya Atatürk olur mu ya? Değerler bu kadar düşürülür mü? Ya öne koyacaksınız ya da hiç koymayacaksınız. Engelleri aşamıyorsa, çatıya koymayacak. Yıllar önce, bizlerden çok önce stadın üstünde Atatürk heykeli varmış. O zaman getirin, bizim stadımızdaki beton çıkıntıların üstüne Atatürk'ün Kocatepe'deki heykelini koyun, bitti. İlla uçakla, helikopterle geçen insanlar mı görecek? Vatandaş görmeyecek ki..."

''ALİ KOÇ'U İSTEYEN BARONLAR VAR''

"Ali Koç'un devam etmesini isteyen baronlar var! İçeriden değil, dışarıdan! Bunları sonra açarım, hem de fazlasıyla açarım! Benim intikam derdim yok, 20 sene başkanlık yaptım."

''FENERBAHÇE STADI BURADAN GİDEMEZ''

"Fenerbahçe için stadı yenileyeceğiz. Kapasite artacak, görüşmeleri yapıyoruz. Maçlar oynanırken yapacağız. Bakın Fenerbahçe Stadı buradan gidemez! Giderse, elden gider! Dereağzı'ndan çıkmak yok! Sakın!"

"MURAT ÜLKER İLE GÖRÜŞTÜM, İSTEDİM"

"Listemizdeki Mehmet İman; Murat Ülker'in kuzeni... Her gün beraber. Biz söylemiyoruz, bunlar forma götürüyorlar Murat Ülker'e. Ben ilk oğlu Yahya'yı istedim listeye. Gelecekte inşallah Fenerbahçe'nin başkanı olur. Murat Ülker ise 'Mehmet Bey'i al' dedi. Ahmet Özokur ise Murat Ülker'in ablasının oğlu. Biz reklam yapmıyoruz! Batuhan Özdemir de var, Nihat Özdemir'in oğlu. Mustafa Ömer Topbaş ise rahmetli Kadir Topbaş'ın oğlu."

''MOURINHO'NUN İSTEDİKLERİNİ ALACAĞIZ''

''Jose Mourinho'nun istediği oyuncuları alacağız. Gidecekler var. Yaşlıların yerine de genç oyuncuları tercih edeceğiz ve getireceğiz."

''DAHA YÜKSEK DAVA AÇSIN''

"Acun Ilıcalı biraz daha fazla yüksek tazminat davası açsın da kazansın. Ne yapayım yani! Kongreden sonra bakarız."

''3 AY SONRA BİRBİRİNE GİRECEKLER''

"Ali Koç'un yönetimi 3 ay sonra birbirine girecek! Jose Mourinho bir marka, siz ona müdahale edemezsiniz! Bunlar müdahale edecek. Geldiği 3 gün oldu oraya yemeye götürdüler, buraya forma götürdüler."

''BAŞKAN TERCÜME YAPAR MI?''

"Fenerbahçe Başkanı tercüme yapar mı? Sen de Fenerbahçe Başkanı olarak bir markasın!"

"Cumhurbaşkanımızın adayı mısınız?"

"Ben kimsenin adamı değilim! Siyasetle hiç uğraşmadım. Fenerbahçe'nin adayı ve adamıyım! Acun Ilıcalı, Cumhurbaşkanı ile görüşüyor! O zaman ben niye adayı oluyorum! Ben kimseden onay almadım. 1998'de de böyle oldu, şimdi de. Ben başkanlık değil, liderlik yapmak istiyorum. Fenerbahçe raydan çıktı, raya oturtup devam etmesini arzuluyorum. Atatürkçü ve laik bir adamım!

Tayyip Bey ile 6 senedir görüşmedim. Her zaman saygımız var, Cumhurbaşkanı olduğu sürece saygı göstereceğiz. Emekli olduğunda da bu ülkeye hizmet ettiği için saygı göstereceğiz.

Ali Koç sürekli yanlış açıklama yapar ve iğnelerse, onlar da senin hakkında lobi yapar. Ne söylüyorsan açık söyle!"

Editör: Kutay Bilgin