Fenerbahçe Haberleri: Fenerbahçe’de seçim yarışı hız kazandı. Aziz Yıldırım’ın başkan adaylığını açıklaması sarı lacivertli camia da heyecan yarattı. Başkan seçilmesi halinde takımın başına Mourinho’yu getirmeyi planlayan Aziz Yıldırım, 100 milyon euroluk bütçe sözü verdi. İşte detaylar…

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım ile Ali Koç’un başkanlık için yarışacağı seçimler için geri sayım başladı. Aziz Yıldırım’ın başkan adaylığını açıklaması sarı lacivertli camia da bomba etkisi yarattı.

"TAKIMI SEN KUR"

Aziz Yıldırım, "Seçilirsem takımın başına Jose Mourinho’yu getireceğim" sözleri ile gündemin ilk sırasına yerleşti. Türkiye gazetesinin haberine göre Yıldırım’ın Mourinho’ya 100 milyon avroluk bütçe sözü verdiği ve tarihin en iyi kadrolarından birini kurmak için kolları sıvadığı öğrenildi.Kongrede yeniden başkan seçilmesi durumunda Aziz Yıldırım, Mourinho’ya 'takımı sen kur' diyecek ve istediği isimleri alacak.


AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?
Aziz Yıldırım, geçtiğimiz günlerde verdiği kısa röportaj Jose Mourinho ile ilgili konuşmuştu. Aziz Yıldırım'ın sözleri şu şekilde:

"Artık Fenerbahçe'nin bu saatten sonra 'Bizim çocuğumuz' deyip o isimlerle devam etme lüksü yoktur. Fenerbahçe büyük hocalarla birlikte, büyük takımlarla mücadele etmelidir. Bu mücadele hem Türkiye'de hem yurt dışında olmalıdır. Türkiye'de Fenerbahçe muhakkak şampiyon olmalıdır, yurt dışında en azından final oynamalıdır. Bununla ilgili çalışmalar yaptık. Geçen hafta Mourinho ile yüz yüze görüştüm. 2 saat süren bir görüşme yaptık. Kendisine, 'Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var, senin de Fenerbahçe'ye ihtiyacın var' dedim. '3 başkan adayı olacak hangisi kazanırsa muhakkak Fenerbahçe'ye gel. Ben istiyorum diye gelme' dedim. 2003'te Porto'da başlayan çıkışını Fenerbahçe'de de yapabilirsin dedim. Memnuniyetle karşıladı. Arkadaşlarımla menajerleri arasındaki görüşmeler devam ediyor."

Aziz Yıldırım’dan Ferdi Kadıoğlu hamlesi Aziz Yıldırım’dan Ferdi Kadıoğlu hamlesi

"BÜYÜK İHTİMALLE GETİRECEĞİM"
"Büyük ihtimalle biz kazanırsak Mourinho'yu Fenerbahçe'nin başına getireceğim." diyen Yıldırım, "Artık çocukların üzülmesini istemiyoruz. Onları mutlu ve mesut etmek için büyük operasyon yapmak lazım. Onun isteği doğrultusunda oyuncu da alacağız. Konyaspor maçını canlı izlediğini anlattı, orada gördüklerini de ifade etti. Bundan biz de memnuniyet duyduk. Kendisi de çalışıyor. Diğer arkadaşlar da kazanırsa onlar için de Fenerbahçe'ye gelmesini arzu ederim. Önemli bir teknik adam ve Fenerbahçe'ye çok katkıda bulunur." ifadelerini kullandı.
 

Editör: Kübra Hasçalık