Jesus Navas: "Çok zor maç olacak" Jesus Navas: "Çok zor maç olacak"

FUTBOL HABERLERİ: "Türklerin savunmasının çok zayıf olduğunu düşünüyorum. Avusturya son derece baskılı bir oyun oynayacaklar. Son maçlardan daha fazla." Andreas Heidenreich, Avusturya'nın en çekindiği oyuncu olarak grup maçlarında sakatlığı nedeniyle forma giymemiş olan İrfan Can Kahveci olduğunu söyleyerek; "Çünkü bire birlerde çok iyi oyuncu" dedi.

"Sürpriz yok. Sadece iki soru var. Sol bek Mwene mi yoksa Alexander Prass mı? Merkez orta saha Laimer ve Grillitsch. Grillitsch sahada olursa Laimer daha ofansif oynar. Laimer merkezde oynarsa Romano Schmid hücumda yer alır."

"Birçok insanın Avusturya'yı favori göstermesi, Avusturya için bir dezavantaj olmayacaktır. Takım yüzde yüz odaklanmış durumda."

Bir diğer Avusturyalı gazeteci Rainer Bortenschlager ise şunları söyled; "Avusturya daha iyi bir takım, daha uyumlu. Takımda büyük bir özgüven var. Türkiye'nin tek şansı taraftarlar, atmosfer ve tribün baskısı."

Bortenschlager, Türkiye'den en çok hangi oyuncudan çekiniyorsunuz sorusuna şöyle yanıt verdi: "Hiçbirinden. Arda Güler kaliteli, çok yetenekli ama bence böyle büyük bir maçla başa çıkmak için çok genç. Kenan Yıldız iyi. Ama Hakan Çalhanoğlu'nu arayacaksınız, o bir lider. Avusturya da Mbappe ya da Lewandowski'den korkmadı, en büyük güçleri takım olarak agresif bir şekilde çalışıyor olmaları."

Editör: Kutay Bilgin