FUTBOL HABERLERİ: Eyüpspor ile Trendyol 1. Lig'de şampiyonluk yaşayan ve önümüzdeki sezon İstanbul ekibiyle Süper Lig'de yarışacak olan Arda Turan, Hürriyet'e konuştu. İşte Turan'ın sözlerinden öne çıkanlar...

Bu sezon başı 'Benim istediğim tek transfer Caner Erkin'di' dediniz. Erken gelen şampiyonlukla birlikte mutlaka yeni sezon planlamalarına başladınız. Strateji ne olacak, gözünüze kestirdiğiniz oyuncular var mı?

Bu sene de aynı şekilde ekibe danışmadan Caner'i transfer ediyorum. Bu sefer de Süper Lig modunu açacağız inşallah Caner'in. Böyle kararlar ağır ve yüklü kararlar. Çünkü biz bütçesi kısıtlı olan bir kulübüz. Böyle bir oyuncu yok, bu sene çok dikkatli olup en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Transfer işi zor bir iş. Oyuncu seçmek benim ana işim değil, yardımlar alıyorum. Her işi kendim yapmaya kalkarsam olmaz.

Thiam ve Midjtsö yazıldı en son...

Olabilir, dahil edebileceğimiz isimler. Olacak bir şeyi saklayacak değilim. İkisi de çok kıymetli isimler, büyük takım görmüşler. İlk senemizde tecrübeli oyunculardan yararlanmak istiyoruz.

Artık son hafta, heyecan dorukta… Kim şampiyon olur?

Galatasaray'ın çok büyük bir avantajı var. Bu avantajı kaybetmeyeceğini düşünüyorum, kulüp geleneği… Saklamaya, gizlemeye gerek yok ben çok iyi Galatasaraylıyımdır, Galatasaray kökenliyimdir. Galatasaray'ın şampiyonluk için çok büyük avantajı vardır. Galatasaray inşallah şampiyon olur, bunu da gönülden istiyorum. Şöyle de bir durum var, Galatasaray altyapısında öğrendiğim şey giydiğin formanın, bulunduğun kulübün hakkını vermek.

Bizimle ilgili yapılan yorumlar var, 'Galatasaray'ın seneye 6 puanı garanti' gibi. Biz oyuna hizmet eden insanlarız. Ben Manisaspor formasıyla geldiğimde de 78. dakika da 2-2 yaptık maçı. Asisti de ben yaptım. Hayatım boyunca bulunduğum yerde giydiğim formanın her zaman hakkını verdim. O yüzden en iyi mücadelemizi de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a karşı vermek istiyoruz. Çünkü en iyi rakiplerimiz olacak. Biz oyunu böyle geliştirebiliriz. O yüzden bunlar üzücü cümleler. Oyuna böyle bakmayalım, oyun böyle bir şey değil. İnsanlar küme de düşebilir, şampiyon da olabilir bu oyunun eğlencesini keyfini sürmeye bakalım.

Eyüpspor'dan ilk yıldız transferi hamlesi: Lanzini ile görüşmelere başlandı Eyüpspor'dan ilk yıldız transferi hamlesi: Lanzini ile görüşmelere başlandı

Sınırsız transfer hakkınız var Türkiye'den hangi üç Türk oyuncuyu Eyüpspor'a alırdınız?

Kerem, Barış Alper ve İrfan Can Kahveci'yi almak isterdim. Ama tek bir oyuncu alabilecek olsam Kaan Ayhan’' almak isterdim. Onu daha fazla her yerde kullanabilirim.

Milli takımda çok özel ve genç yeteneklerimiz var. Avrupa'nın önemli kulüplerinde forma giyen yıldız isimler var. Arda Güler'e ayrı bir parantez açmak istiyorum. Az süre almasına rağmen güzel işler yapıyor. Performansını nasıl buluyorsunuz?

Muhteşem bir oyuncuya dönüşüyor hepimizin gözü önünde. Bize de Hollywood filmi gibi muhteşem bir hikaye izlettiriyor. Mutluyuz Arda'yı böyle izlemekten. Aynı şekilde Kenan da öyle. Bu oyunculara sahipken kıymetini bilmek keyfini çıkartmak lazım.

Editör: Arda Erden