Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Portekiz maçı sonrası açıklamalar yaptı. Montella; Altay Bayındır, Arda Güler ve İsmail Yüksek'le ilgili gelen soruya cevap verdi.

Vincenzo Montella şöyle konuştu:

"İLK 20 DAKİKA BİZ DAHA İYİYDİK"

"Genel olarak fena bir maç oynadığımızı düşünmüyorum. İlk 20 dakika biz daha iyiydik. Böyle maçlarda ilk dakikalarda golü bulmazsanız sonra daha zor oluyor. İlk gol sonrası moralimiz düştü. Toparladık derken ikinci gol... Toparlamaya çalıştık, sonuna kadar mücadele ettik.

ALTAY BAYINDIR KARARI

3 kalecimiz de çok iyi. Altay; İtalya, Galler ve Almanya maçlarında çok iyiydi. Biz bu sabah sakatlıkla uyandık, bu yüzden böyle bir karar aldık.

"SONUÇLAR KÖTÜ OLUNCA İLK DÜŞMAN HOCA OLUR"

Hulusi Belgü'den TFF adaylarına: Siz nasıl aday oluyorsunuz? Hulusi Belgü'den TFF adaylarına: Siz nasıl aday oluyorsunuz?

Sonuçlar kötü olunca ilk düşman milli takım hocası oluyor bunun farkındayım. Karar verirken bildiklerimi uyguluyorum.

İSMAİL YÜKSEK

İsmail büyük bir sakatlıktan geliyor. Hazır değil derken 90 dakika çıkarmaya hazır değil. Bu yüzden zaman verdik.

ARDA GÜLER TERCİHİ

Arda konusunda gerçekten üzgünüm. Arda gerçekten yorgundu ve sakatlık riski vardı. Hatta maça almasam mı diye düşündüm. Bir gol atarız düşüncesiyle onu oyuna aldım.

"ÖZ GÜVENİMİZ EKSİLMEDİ, DEVAM"

Yolumuz daha uzun. Birbirimize güveniyoruz. O yüzden öz güvenimiz hiçbir şekilde eksilmedi, devam."

BASIN TOPLANTISI

Maçın son 20 dakikasında Arda ve Kenan'ı oyuna sokmamayı da düşündük. Oyuncularımızın da çoğu kulüplerinde sürekli oynama alışkınlığında değiller. Fiziksel ve zihinsel olarak buna hazır olmaları gerekiyor. Tercihlerimizin sebebi buydu. Arda'yla ilgili ekleme yapmak istiyorum. Arda tutkuyla oynayan bir oyuncu. Sakatlık riskini göz aldığını bilmesine rağmen sahaya çıkmak istedi. Spekülasyon veya kötü niyet yapılacak bir durum değil. 

Hatalar yaptık ve sert şekilde cezalandırıldık. Önümüzdeki maç varımızı yoğumuzu sahaya koyacağız. 

Maç esnasında santrfor durumunu düşündüm ama ilk yarının sonuna doğru bir sakatlık yaşadık. Son oyuncu değişikliğinde bir santrofor sahaya sürmeyi planladık ama Samet sakatlanınca daha fazla hakkımız kalmadı. 

Biz maça tek oyuncu üzerinde kurgu yaparak çıkmadık. Taktik açıdan tercih yapmam gerekti. Orta sahaya gelebilen bir oyuncu üzerine kurgu yapmam gerekiyordu. O yüzden Yusuf Yazıcı seçimini yaptık. Semih de Cenk de Bertuğ da farklı tarzda oynayan oyuncular.

Editör: Alihan Çelik